Centralul Radu Petrescu a facut praf meciul Sportul - CFR

Vineri, 20 August 2010, ora 21:39
2552 citiri

Arbitrul Radu Petrescu a facut praf partida Sportul - CFR Cluj, scor 3-0, gresind flagrant in nu mai putin de trei faze decisive.

Petrescu a comis prima greseala in minutul 28, cand a trecut cu vederea intrarea criminala a lui Culio, care a avut o iesire nervoasa si l-a calcat pe Irimia.

Centralul si-a continuat recitalul in repriza secunda, eliminandu-l aiurea pe Cadu, pentru un presupus fault in pozitie de ultim aparator.

Ultima faza litigioasa s-a petrecut in finalul partidei, cand faultul portarului Nuno Claro asupra lui Ferfelea a ramas nepedepsit, intr-o faza la care se cerea lovitura de la 11 metri pentru Sportul si eliminare pentru CFR Cluj.

Radu Petrescu nu se afla la prima prestatie de acest gen din actualul sezon, centralul comitand greseli si in meciurile Pandurii - Unirea Urziceni (0-0) si Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias (0-2).

CFR Cluj, umilita de Sportul Studentesc

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a pierdut la scor de neprezentare partida disputata vineri, in deplasare, cu nou-promovata Sportul Studentesc, in etapa a cincea a Ligii I.

C.F.

Ce urmărește Ciolacu prin restrângerea atribuțiilor primarului Capitalei. Anticipează un eșec de proporții? „O dezavuare subtilă a doamnei Firea”
A mai rămas aproximativ o luna și o săptămână până la alegerile locale, iar PSD de-abia a lansat-o în cursa pentru Capitală pe Gabriela Firea. Social-democrații sunt conștienți că...
Piedone și-a lansat programul pentru alegeri: "Sunt omul care încă mănâncă parizer şi usturoi/E uşor să fii papagal" VIDEO
Cristian Popescu Piedone şi-a lansat vineri, 26 aprilie, programul politic sub forma unui "contract cu cetăţenii Bucureştiului". Candidat din partea PUSL la funcţia de primar general al...