Centralul Radu Petrescu a facut praf meciul Sportul - CFR

Vineri, 20 August 2010, ora 21:39
2313 citiri

Arbitrul Radu Petrescu a facut praf partida Sportul - CFR Cluj, scor 3-0, gresind flagrant in nu mai putin de trei faze decisive.

Petrescu a comis prima greseala in minutul 28, cand a trecut cu vederea intrarea criminala a lui Culio, care a avut o iesire nervoasa si l-a calcat pe Irimia.

Centralul si-a continuat recitalul in repriza secunda, eliminandu-l aiurea pe Cadu, pentru un presupus fault in pozitie de ultim aparator.

Ultima faza litigioasa s-a petrecut in finalul partidei, cand faultul portarului Nuno Claro asupra lui Ferfelea a ramas nepedepsit, intr-o faza la care se cerea lovitura de la 11 metri pentru Sportul si eliminare pentru CFR Cluj.

Radu Petrescu nu se afla la prima prestatie de acest gen din actualul sezon, centralul comitand greseli si in meciurile Pandurii - Unirea Urziceni (0-0) si Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias (0-2).

CFR Cluj, umilita de Sportul Studentesc

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a pierdut la scor de neprezentare partida disputata vineri, in deplasare, cu nou-promovata Sportul Studentesc, in etapa a cincea a Ligii I.

C.F.

Orban, despre Alina Gorghiu: „Era atât de fericită că au pierdut oameni de valoare ai PNL și că au ajuns în funcție oameni cu moralitate dubioasă”
Președintele PNL Ludovic Orban a criticat joi, 16 septembrie, mai mulți membri din tabăra lui Florin Cîțu, printre care și vicepreședintele Senatului Alina Gorghiu, care ar fi ocupat...
Ministrul interimar al Transporturilor a numit un nou Consiliu de Administrație la CNAIR
Ministrul interimar al Transporturilor Dan Vîlceanu a numit joi, 16 septembrie, un nou Consiliu de Administrație la Compania de Drumuri (CNAIR), din care face parte și inginerul constructor...