Noul Dinamo al lui Rednic, victorie categorica in primul meci oficial din 2019

Luni, 04 Februarie 2019, ora 21:54
8848 citiri

Noul Dinamo, echipa reinventata de Mircea Rednic in aceasta iarna, a inceput anul 2019 cu o victorie categorica.

"Cainii" au trecut pe teren propriu de Poli Iasi cu scorul de 3-0 si incep sa arate ca nu vor avea emotii cu evitarea retrogradarii.

Italianul Montini a deschis scorul inca din minutul 7, acesta profitand de faptul ca arbitrul a inchis ochii la un fault in atac cat se poate de evident.

Tot Montini a marcat pentru 2-0 in partea secunda, atunci cand nu a avut decat sa puna latul la o centrare pe jos in careu a lui Nistor

In fine, Popa a "inchis tabela" in prelungirile partidei, consfintind o victorie clara pentru Dinamo.

Dinamo a urcat pe locul 11 in clasament in urma acestei victorii, la 7 puncte de prima pozitie direct retrogradabila.

ECHIPELE DE START

Dinamo: McDermott - Sorescu, Klimavicius, R. Grigore, N. Aliji - I. Filip - Jaadi, Rachid, Nistor - Zenke - M. Montini

Rezerve: Mutiu - Mustoe, N'Diaye, D. Popa, D. Ciobotariu, Marco Ehmann, G. Cretu

Antrenor: Mircea Rednic

Poli Iasi: D. Rusu - Gallego, Gardos, Frasinescu, Sin - Qaka, Cioinac - Soares, Flores, P. Petre - Sanoh

Rezerve: Peralta - Badic, Zaharia, Mihaescu, Bosoi, Enoh, Burlacu

Antrenor: Flavius Stoican

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...