Acuzatii grave in Liga 1: Arbitrii au intarziat intentionat reluarea unui meci

Luni, 16 Octombrie 2017, ora 09:55
3626 citiri

Liga 1 se confrunta cu un nou scandal, brigada de arbitri de la meciul dintre Sepsi si Astra fiind acuzata ca a intarziat deliberat reluarea partidei.

Stadionul din Brasov, pe care cei de la Sepsi isi joaca meciurile de pe teren propriu a avut probleme cu instalatia de nocturna, care s-a oprit in timpul primei reprize.

Pentru ca si la pauza erau probleme si, in mod normal, meciul trebuia oprit, arbitrii au ramas mai mult la vestiare.

Cei de la Telekomsport au surprins discutiile dintre antrenorul Astrei, Edi Iordanescu, si "centralul" George Radulescu, in care tehnicianul ii reclama faptul ca jucatorii lui sunt de 10 minute pe teren asteptand reluarea partidei.

Cei de la Astra au anuntat oficial ca au contestat raportul de joc al arbitrului, solicitand victoria la "masa verde" cu scorul de 3-0.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Edi Iordanescu nocturna, #Astra Sepsi scandal, #Liga 1 nocturna Sepsi , #stiri Liga I