Liga 1: Inca o remiza cu penalti ratat pe final. Targu Mures si Petrolul au facut egal

Sambata, 12 Septembrie 2015, ora 22:56
2378 citiri

ASA Targu Mures si Petrolul Ploiesti au remizat in ultima partida a zilei de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 10, din stagiunea 2015/2016.

Scorul a fost 1-1, iar golurile au fost marcate de Ropotan din penalti si Balaur, ultimul pentru gazde, in minutul 68.

In minutul 9, Ivan Gonzalez l-a faultat in careu pe Moussa, s-a dictat penalti, iar Ropotan a inscris fara emotii.

Egalarea a venit in minutul 68, cand Balaur a punctat cu capul, dupa un corner bine executat de Brandan.

Pe final de meci, Ropotan de la oaspeti a fost eliminat pentru cumul de cartonase, in minutul 81 mai exact.

In prelungiri, ASA a ratat un penalti prin Gabi Muresan, in minutul 91, care a rapit gazdelor sansa unei mari victorii. Beta l-a faultat in careu pe Jazvic, dar Pecanha a aparat sutul lui Muresan.

ASA urca pe 3 acum cu 17 puncte, la egalitate cu Dinamo, iar Petrolul ramane ultima in Liga 1, cu doar 2 puncte.

ASA: Stancioiu - Golanski, Balaur, Ivan Gonzalez, Brandan - G. Muresan, Gorobsov - Hanca, Romario, Jazvic - Ramiro Costa.

Petrolul: Pecanha - Beta, Genev, Benga, Faug-Porret - Ropotan, Bucsa - Peteleu, Marinescu, Zoubir - Moussa.

Arbitru: Horatiu Fesnic.

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
#egal targu mures petrolul, #egal liga I targu mures petrolul, #cronica liga I petrolul mures , #stiri Liga I