Liga I: Victorie mare in ultima secunda a Brasovului la Pandurii

Sambata, 18 Mai 2013, ora 19:09
2626 citiri

FC Brasov a reusit sa castige in prelungiri meciul cu Pandurii Targu Jiu, scor 3-2 in etapa cu numarul 32 a Ligii I, in primul meci al zilei de sambata.

Astazi n-a fost ziua lui Mingote, portarul portughez al gorjenilor fiind spectator la reusitele brasovenilor. Astfel, Tatar l-a invins in minutul 7 cu un sut printre picioarele portughezului. Pina la pauza insa, gazdele au reusit sa revina pe tabela, cu un gol egalizator marcat de Dan Nistor in prelungirile primului mitan.

Linistea parea ca revine pe banca gazdelor putin dupa pauza, atunci cand Viera puncta sec pentru 2-1 in minutul 50. Dar eliminarea lui Rusu, 5 minute mai tarziu, a stricat planurile Pandurilor, care s-au trezit in scurt timp dominati.

2-2 s-a facut insa tarziu, in minutul 88, cand Popa l-a invins pe Mingote, care a gafat teribil. Si pentru a termina un meci nebun, finalul a venit cu victoria Brasovului, in minutul 93, cand Ricardo Machado relua cu capul aproape de marginea careului, langa vinclu.

Un 2-3 care da emotii Pandurilor in lupta pentru locul 2, mai ales ca de la ora 19 urmeaza Petrolul - Astra.

Pandurii: Mingote - Rusu, Mamele, Viera, Al Vlad - Anton, Nistor - Radut, Ibeh, Nicoara - Matulevicius.

Rezerve: Lazar, Rada, Bacila, Voiculet, Al. Grigoras, Lemnaru, D. Alexandru.

FC Brasov: Marinescu - Vagner, Oltean, Machado, Velayos - Tatar, Mateiu, Madeira, Popa - Dias, Danaquah.

Rezerve: Mutu, Barbu, Dumbrava, Enceanu, Buga, Batin.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#fc brasov bate pandurii etapa 32, #meci cronica brasov pandurii, #brasov castiga ultima secunda pandurii, #meci cronica liga I etapa 32 , #stiri Liga I