11 goluri în două meciuri din Liga Campionilor. Dramatism la Istanbul și Sevilla

Miercuri, 29 Noiembrie 2023, ora 22:03
2171 citiri
Galatasaray a remizat cu Manchester United

Formaţiile Galatasaray şi Manchester United au terminat la egalitate, miercuri, la Istanbul, scor 3-3, într-un meci din grupele Ligii Campionilor, în care oaspeţii au condus cu 2-0 şi cu 3-1. Tot miercuri, PSV Eindhoven a învins cu 3-2 FC Sevilla, în deplasare, revenind de la 0-2.

Marcatorii celor două confruntări:

Grupa A

Galatasaray – Manchester United 3-3 (Ziyech ’29, ’62, Akturkoglu ’71 / Garnacho ’11, Bruno Fernandes ’18, McTominay ’55)

Grupa B

FC Sevilla – PSV Eindhoven 2-3 (Ramos ’24, En-Nesyri ’47 / Saibari ’68, Gudelj ’81 (autogol), Pepi ‘90+2)

În minutul 66, de la gazde a fost eliminat Ocampos.

CSM București, meci de coșmar în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse de calificare mai au ”tigroaicele”
Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul va...
Horațiu Moldovan, din nou în Liga Campionilor. Victorie de aur pentru Atletico
Echipa Atletico Madrid a dispus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga. Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în...