După Messi potopul! Ce a făcut PSG în turneul din Japonia

Vineri, 28 Iulie 2023, ora 17:41
2164 citiri
Luis Enrique a preluat PSG FOTO facebook

Echipa franceză PSG a fost învinsă vineri, la Osaka, în Japonia, de echipa locală Cerezo Osaka, scor 2-3, în al doilea meci amical disputat de parizieni în cadrul turneului nipon.

Luis Enrique a început meciul de la Osaka avându-i pe bancă pe Neymar şi Verratti, dar francezii au deschis scorul în minutul 17, prin Ekitike. În minutul 22 însă, gazdele au reacţionat, egalând prin belgianul Jordy Croux, la o neînţelegere între Danilo şi Skriniar. Prima repriză s-a încheiat la egalitate, cu parizienii depăşiţi în multe rânduri de echipa care a încheiat pe locul cinci ultimul sezon din J-League.

Oaspeţii au preluat conducerea, din nou, în minutul 47, prin Vitinha, însă formaţia japoneză a avut un final foarte bun. Mai întâi au egalat, prin Sota Kitano, în minutul 67, iar în minutul 79, veteranul Shinji Kagawa (34 de ani) a marcat golul victoriei. Marco Verratti a intrat pe parcursul meciului, însă Neymar a rămas doar pe bancă.

Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...
De ce va alege vedeta lui PSG să joace pentru Real Madrid. Brazilianul Ronaldo a explicat totul
Presa din Spania a dezvăluit că Real Madrid vrea să-l aducă pe Kylian Mbappe fără să fie afectate posturile celorlați jucători. "Kylian știe că, fiind la Real Madrid, îi va fi mult...
#luis enrique, #psg, #infrangere japonia, #cerezo osaka, #francezi , #stiri fotbal