Manchester United, prima finalista a Cupei Angliei, dupa o intoarcere spectaculoasa de scor

Duminica, 22 Aprilie 2018, ora 10:45
3225 citiri

Trupa lui Jose Mourinho din Premier League, Manchester United, s-a calificat in finala FA Cup, dupa ce a trecut la limita de Tottenham, pe Wembley Stadium din Londra, in prima semifinala.

United a intors un scor de 0-1 dupa golul marcat de Dele Alli in minutul 11. 13 minute mai tarziu, Alexis Sanchez a egalat pentru United, scorul de 1-1 fiind si cel care a fost pe tabela la pauza partidei.

Ander Herrera a fost eroul lui Manchester United dupa pauza, golul sau din minutul 62 fiind decisiv pentru stabilirea primei finaliste FA Cup, 2-1 final asadar.

In a doua semifinala se vor duela duminica Chelsea Londra si Southampton, fosta trupa a lui Florin Gardos.

Daca ar triumfa in FA Cup, United ar castiga singurul trofeu din acest an, dupa ce a ratat si titlul si Cupa Ligii si Champions League.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Manchester United calificare finala Cupei Angliei, #United intoarce cu Tottenham semifinala FA, #Machester United Tottenham cronica semifinala , #stiri Manchester United