Meci epic între Andy Murray și Matteo Berrettini la Australian Open: partida s-a decis după aproape 5 ore VIDEO

Marti, 17 Ianuarie 2023, ora 10:09
2558 citiri
Matteo Berrettini și Andy Murray

Un meci extraordinar a avut loc încă din primul tur de la Australian Open.

Scoțianul Andy Murray (66 ATP) și italianul Matteo Berrettini (16 ATP) au oferit o partidă de zile mari, încheiată după patru ore și 49 de minute de tenis spectaculos.

Murray a câștigat primele două seturi, Berrettini pe următoarele două, astfel că totul s-a decis în set decisiv. Berrettini a ratat o minge de meci la 5-4 și 40-30, când l-a avut în mână pe scoțian, dar a ratat o minge ușoară cu reverul din apropierea fileului. Murray nu l-a iertat pe italian, câștigând în tie-breakul decisivului.

Scor final, 6-3, 6-3, 4-6, 7-6, 7-6 (10-6) în favoarea lui Murray, care va juca în turul următor cu Fabio Fognini sau cu Thanasi Kokkinakis.

Mingea de meci ratată de Berrettini

Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...