Ce jucător de la Bayern Munchen a așteptat trei ani ca să îi ia tricoul lui Messi

Miercuri, 15 Februarie 2023, ora 15:20
2235 citiri
Lioenl Messi, PSG

Pe Parc des Princes, în prezenţa emirului Qatarului, şeicul Tamim bin Hamad al-Thani, Paris Saint-Germain a pierdut, scor 0-1, cu Bayern Munchen, prin golul marcat de Kingsley Coman, în minutul 53.

Şi PSG a marcat prin Mbappe, în minutul 82, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Înaintea meciurilor s-a ţinut un moment de reculegere pentru victimele cutremurelor din Turcia şi Siria.

La finalul partidei, canadianul Alphonso Davies (Bayern Munchen) s-a dus glonț către Messi pentru a-i cere tricoul și de data asta l-a primit.

În urmă cu trei ani, după celebrul Barcelona - Bayern Munchen 2-8, Davies a mai avut o tentativă de a-i lua tricoul lui Messi, dar n-a avut nicio șansă. "I-am cerut tricoul, dar cred că era putin suparat si este în regulă. Să speram ca data viitoare", spunea Alphonso Davies la vremea respectivă.

Davies a avut mai mult noroc de data aceasta.

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...
#messi, #psg, #Bayern Munchen, #Alphonso Davies, #tricou messi, #Liga Campionilor fotbal feminin , #stiri Champions League