Finală pentru Mihaela Buzărnescu la Valencia! Cu cine va juca pentru câștigarea trofeului

Sambata, 25 Septembrie 2021, ora 15:58
4599 citiri
Mihaela Buzărnescu

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu s-a calificat în finala turneului ITF de la Valencia, dotat cu premii totale de 80.000 de dolari, după ce a întrecut-o cu 6-4, 6-2, pe jucătoarea iberică de origine moldoveană Aliona Bolsova Zadoinov, locul 187 mondial.

Buzărnescu (33 ani, 175 WTA) a obţinut victoria după o oră şi 25 de minute, într-un meci în care a fost condusă în primul set cu 3-1.

În finală, Mihalea Buzărnescu o va întâlni duminică pe Arantxa Rus (Olanda), numărul 76 WTA, care a învins-o pe australianca soane Mendez cu 7-6, 6-2.

Super-performanță pentru boxul românesc. Cine e pugilista care va lupta pentru aur
Lăcrămioara Perijoc s-a calificat, joi, în finala categoriei 54 kg a Campionatelor Europene de box de la Belgrad. Lăcrămioara Perijoc a învins-o în semifinale, cu decizie unanimă, pe...
Flotila românească a dat drumul la ”motoare”. Performanță majoră în prima zi la Europene
România a calificat direct în finalele pentru medalii şase echipaje din cele 13 cu care participă la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria), în urma curselor de joi. La...