Meci fantastic făcut de campioana Napoli, după ce a fost condusă cu 1-0

Miercuri, 28 Februarie 2024, ora 21:07
1579 citiri
Osimhen a dat trei goluri

Campioana Italiei, Napoli, a învins miercuri, în deplasare, scor 6-1, formaţia Sassuolo, într-un meci restanţă din etapa a 21-a a campionatului italian, Serie A.

Sassuolo a deschis scorul în meciul cu echipa campioană, prin Racic, în minutul 17. Napoli a egalat prin Rrahmani, în minutul 29, iar Victor Osimhen i-a adus pe oaspeţi în avantaj două minute mai târziu. Osimhen a înscris pentru 3-1 în minutul 41. Nigerianul a realizat tripla imediat după pauză, în minutul 47, pentru ca în minutul 51 să vină rândul georgianului Kvaratskhelia să înscrie şi să ridice scorul la 5-1 în favoarea oaspeţilor.

Tot Kvaratskhelia a stabilit şi scorul final, 6-1, în minutul 75, iar Napoli este pe locul 8, cu 40 de puncte.

Sassuolo se află pe locul 18, cu 20 de puncte.

Vara vine mai repede în Capri. Una dintre cele mai selecte insule din Europa e îmbrăcată acum în galben și verde și înconjurată de albastru REPORTAJ
Pe o listă a celor mai exclusiviste locuri din Europa, demne de vizitat din martie până în noiembrie, insula Capri ocupă un loc de cinste. Este refugiul ideal după sau în timpul unui...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...