România a trecut pe lângă un eșec rușinos în Kosovo. Portarul Rapidului și VAR-ul ne-au salvat

Vineri, 16 Iunie 2023, ora 20:26
12906 citiri
Naționala României joacă în Kosovo

Naţionala României a întâlnit vineri, la Priştina, reprezentativa statului Kosovo, în preliminariile Euro 2024.

Meciul s-a disputat chiar în ziua în care selecţionerul Edward Iordănescu a împlinit 45 de ani și s-a încheiat la egalitate, 0-0.

Kosovo a avut cele mai mari ocazii ale meciului, marcând inclusiv un gol care a fost anulat de VAR după câteva minute.

Desfășurarea LIVE:

*Final de meci, 0-0.

*Kosovo a marcat în minutul 68, dar golul a fost anulat de VAR câteva minute mai târziu.

*Moldovan are o nouă paradă, în minutul 58, 0-0.

*0-0 la puază, după ce Moldovan a avut o nouă intervenție salvatoare, în prelungiri.

*Portarul Moldovan a avut o intervenție excelentă, iar Florinel Coman și-a încercat șansa cu un șut din afara careului.

*0-0 în minutul 30.

*Schimbare la România în minutul 23. Accidentat, Camora e înlocuit cu Sorescu.

*0-0 în minutul 15, fără ocazii de gol.

*A început meciul, 0-0.

*Echipa de start a României: 12. Moldovan – 4. Manea, 3. Drăgușin, 15. Burcă, 22. Camora – 6. Băluță, 14. M. Marin, 10. Stanciu-cpt. – 20. Man, 9. Pușcaș, 17. Coman. Selecționer: Edward Iordănescu

*Din păcate, gazonul stadionului din Priștina este unul impracticabil, în condițiile ploilor abundente din ultimele zile.

Ianis Hagi tremură pentru un loc la Euro 2024: ”Este ceva ciudat la copilul ăsta”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale disputate în luna martie, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord (1-1), nici contra Columbiei (2-3), prezența sa la...
Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO
Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024. Astfel, Olimpiu...