Guardiola, după ce și-a surclasat fosta echipă: "Sunt distrus"

Miercuri, 12 Aprilie 2023, ora 09:01
3079 citiri
Guardiola e antrenorul lui Manchester City FOTO facebook

Manchester City a luat o opțiune serioasă pentru calificarea în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins cu 3-0 pe Bayern Munchen.

A fost meciul în care Pep Guardiola și-a întâlnit fosta echipă, pe care a pregătit-o timp de trei sezoane.

”Din punct de vedere emoțional, sunt distrus. Astăzi am pierdut 10 ani din viață. Acum, trebuie să mă calmez, să mă bucur de o zi liberă și să pregătesc meciul cu Leicester. Ca să elimini o echipă precum Bayern, trebuie să faci două jocuri foarte bune, nu doar unul.

A fost un meci de Champions League între două echipe de top. A fost un meci extrem de strâns în primele 65 de minute. O parte din joc au fost mai buni decât noi. Nu am putut controla zona careului, mai ales pe Musiala și Gnabry.

În primele cinci-zece minute din repriza secundă, ei au fost mai buni, dar după ce am făcut anumite schimbări, noi am controlat. Am marcat trei goluri fantastice și ne-am creat multe șanse. Este un rezultat incredibil, dar știu ce înseamnă să joci la Munchen și va trebui să venim cu ceva nou pentru a nu suferi prea mult”, a spus Pep Guardiola, după meci.

În cealaltă partidă de ieri Benfica - Inter Milano 0-2.

Astăzi sunt programate meciurile: Milan - Napoli și Real Madrid - Chelsea

”Îi cerem public demisia!”. Reacție la declarația hazardată a lui Marcel Ciolacu: ”Buzăul nu e în Moldova și vă rog frumos să nu mă jigniți”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat joi, 25 aprilie, într-o conferință de presă la Timișoara că ”Buzăul nu e în Moldova și vă rog frumos să nu mă jigniți”. Afirmația...
Manchester City, victorie mare în lupta pentru titlu în Premier League
Echipa engleză Manchester City a învins joi seara, în deplasare, scor 4-0, formaţia Brighton, în ultimul meci al etapei a 34-a din Premier League. „Cetăţenii” lui Guardiola nu au...
#Pep Guardiola, #manchester city, #declaratie, #distrus emotional , #stiri fotbal