Rușine colosală pentru Mirel Rădoi în Arabia Saudită. Ce a pățit fostul selecționer

Joi, 11 Mai 2023, ora 06:02
6958 citiri
Mirel Radoi e antrenor la Al Taee FOTO facebook

Echipa saudită Al-Taee a pierdut miercuri, în deplasare, scor 3-4, în faţa formaţiei Al-Batin, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului Arabiei Saudite.

Echipa antrenată de tehnicianul român Mirel Rădoi, Al-Taee a avut un start de meci fantastic cu Al-Batin, şi a condus cu 3-0 în minutul 28. Sayoud a deschis scorul în minutul 14, apoi Mbenza a făcut 2-0 în minutul 18, pentru ca în minutul 28 Musona să transforme un penalti. 3-0 pentru oaspeţii de la Al-Taee.

Gazdele au reuşit să înscrie un gol în minutele de prelungire ale primei părţi, prin Lopez Patron, iar Rădoi şi compania conduceau cu 3-1 la pauză.

Repriza secundă a fost un coşmar pentru oaspeţi. Al-Shammari a înscris al doilea gol al lui Al-Batin, în minutul 52, apoi nu s-a mai înscris până pe final. Roa a egalat în minutul 87, iar Lopez Patron a adus victoria lui Al-Batin transformând un penalti în minutul 90+11 şi provocând o mare surpriză în Saudi Professional League.

Al-Batin este ultima clasată în campionat, cu 18 punte, în timp ce Al-Taee este a şaptea, cu 34 de puncte.

Aniversare tristă pentru unul dintre veteranii tenisului masculin
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet (116 ATP) a pierdut joi meciul cu numărul 1.000 al carierei sale, înclinându-se în două seturi, 6-2, 7-5, în faţa italianului Lorenzo Sonego (52...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
#Radoi, #Al Taee, #infrangere, #rusine, #colosala, #Arabia Saudita , #stiri fotbal