Cu Radu Drăgușin pe teren, Tottenham a scăpat victoria printre degete. Meci dramatic în Premier League

Sambata, 03 Februarie 2024, ora 16:30
4060 citiri
Radu Drăgușin FOTO DigiSport.ro

Tottenham Hotspur a făcut egal meciul de la Liverpool și ocupă locul patru în Premier League.

Tottenham a făcut 2-2 în meciul cu Everton jucat pe terenul formației din Liverpool. Ambele goluri ale echipei londoneze au fost marcate de brazilianul Richarlison, în minutele 4 și 41.

Pentru Everton au punctat Maddison în minutul 30 și Branthwaite, în minutul 90+4.

În ziua în care Radu Drăgușin a împlinit 22 de ani, antrenorul Ange Postecoglou a decis să îl introducă pe fotbalistul român pe teren în minutul 89.

Un minut mai târziu, Drăgușin a avut un duel în careu cu Dobbin, iar gazdele au cerut cu vehemență penalty, însă arbitrul Michael Oliver nu a considerat că se impune.

Gazdele au protestat vehement și la duelul dintre Drăgușin și Beto.

În minutul 90+4, Everton a egalat, după o deviere nefericită a lui Romero, mingea fiind introdusă în poartă de Brathwaite.

Tottenham a acumulat 44 de puncte și este pe locul patru în Premier League. Everton este pe 17,, după ce a fost și penalizată cu 10 puncte.

Meci dezastruos pentru Tottenham în derby-ul cu Arsenal. Ce-a făcut românul Drăgușin
Echipa engleză Tottenham Hotspur a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 2-3, în faţa grupării Arsenal Londra, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League. Arsenal a condus cu 3-0...
Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...