Rafael Nadal, victorie în tie-break la Wimbledon. Cu cine va juca tenismenul spaniol în sferturile de finală

Luni, 04 Iulie 2022, ora 23:22
4492 citiri
Rafael Nadal. Foto: Twitter

Spaniolul Rafael Nadal s-a calificat în sferturi la Wimbledon, după ce a trecut de olandezul Botic van de Zandschulp, locul 25 mondial.

Nadal, locul 4 mondial şi cap de serie 2, s-a impus, scor 6-4, 6-2, 7-6 (8-6), după un meci de două ore şi 21 de minute.

În sferturi, Nadal va evolua cu americanul Taylor Fritz, locul 14 mondial.

Rafa este a opta oară în sferturi la Wimbledon.

Ce-a avut de spus Rafael Nadal după ce a ”executat” un puști de 16 ani la ATP Madrid
Tenismanul spaniol Rafael Nadal a explicat, joi, la Madrid, că după tot ce a trăit la Roland Garros vrea să fie competitiv şi nu să participe ''indiferent cum'' la turneul parizian de Mare...
Rafael Nadal, anunț îngrijorător: ”Dacă ar fi mâine, nu aș juca”
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal, fost lider ATP, spune că va juca la Roland-Garros, al doilea turneu de Mare Şlem al anului, doar dacă se va simţi suficient pregătit, scrie AFP. La...