Rafael Nadal, victorie în tie-break la Wimbledon. Cu cine va juca tenismenul spaniol în sferturile de finală

Luni, 04 Iulie 2022, ora 23:22
4348 citiri

Spaniolul Rafael Nadal s-a calificat în sferturi la Wimbledon, după ce a trecut de olandezul Botic van de Zandschulp, locul 25 mondial.

Nadal, locul 4 mondial şi cap de serie 2, s-a impus, scor 6-4, 6-2, 7-6 (8-6), după un meci de două ore şi 21 de minute.

În sferturi, Nadal va evolua cu americanul Taylor Fritz, locul 14 mondial.

Rafa este a opta oară în sferturi la Wimbledon.

Spaniolul Rafael Nadal și-a ratat pregătirea pentru US Open, el fiind învins în turul al doilea al turneului de la Cincinnati. Rafael Nadal (locul 3 ATP) a fost învins de croatul Borna...
Cine sunt principalii donatori AUR. Un etnic maghiar, un bibliotecar și un demisionar au băgat peste 300.000 de lei în partid
AUR este singurul partid din România care nu s-a atins de subvenția de la stat, în ciuda faptului că este un partid tânăr, care are pretenții de creștere și care are numeroase cheltuieli....