Rapidul bate la Ploiesti si continua lupta pentru titlu

Miercuri, 02 Mai 2012, ora 21:50
1888 citiri

Rapid Bucuresti a obtinut o victorie extrem de importanta in etapa cu numarul 29 din Liga 1, giulesteni impunandu-se la limita pe terenul celor de la Astra Ploiesti, scor 1-0.

Acest rezultat pastreaza trupa lui Razvan Lucescu in lupta pentru titlul de campioana.

Intalnirea de la Ploiesti a inceput cu o mare ocazie a oaspetilor, Lung junior retinand cu emotii sutul lui Deac din minutul 3. Gazdele au replicat imediat, balonul trimis bine de Bajenaru trecand la o palma de bara portii lui Coman.

Dupa 20 de minute de relativa acalmie, Marcos Antonio a amenintat poarta aparata de Lung, insa a trimis pe langa.

Giulestenii au dat lovitura la Ploiesti in minutul 50, atunci cand Nicolae Grigore a marcat cu un sut de exceptie, de la 20 de metri.

Au urmat minute intregi in care jucatorii de la Astra au incercat, fara prea mare succes, sa se apropie de poarta lui Dani Coman.

Elevii lui Lucescu cel mic au jucat perfect la trecerea timpului si au obtinut o victorie extrem de importanta in lupta pentru locurile de Champions League.

Echipele:

ASTRA: S. Lung - Barboianu, V. Gaman, Oprsal, J. Morais - De Amorim, Takayuki, Spadacio, Al.Stan - Fatai, Bajenaru.

Rezerve: C.Grigore, Vadrariu, Laionel, F.Patrascu, Dos Santos.

Antrenor: Ioan Andone

RAPID: D. Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Oros, Bozovici - N. Grigore, Pavlovici, Grigorie - Deac, Herea, Surdu.

Rezerve: Vatca, Ezequias, Al.Ionita, Pancu, M.Roman, Burca, Sburlea.

Antrenor: Razvan Lucescu

Arbitru: Istvan Kovacs, Asistenti: Oc. Sovre si Paunescu

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Rapid victorie Astra Ploiesti, #Astra Rapid rezultat, #rezultate Liga 1 , #meciuri