Pancu salveaza Academia Rapid in primul derbi de clasament din Liga 4

Marti, 26 Septembrie 2017, ora 21:03
5155 citiri

Veteranul Daniel Pancu a fost salvatorul Academiei Rapid in primul derbi de clasament din Liga 4.

Atacantul in varsta de 40 de ani a inscris de trei ori in poarta celor de la AS Tricolor, iar giulestenii s-au impus cu scorul de 3-1.

Etapa a cincea din Liga 4 Bucuresti ne-a adus primul meci important pentru configuratia clasamentului in partea superioara, Academia Rapid intalnind una dintre celelalte trei formatii cu punctaj maxim.

AS Tricolor a deschis scorul in minutul 7, care a transformat un penalti, pentru ca apoi Pancu sa faca spectacol.

Acesta a inscris in minutele 15, 76 si 88, aducand trei puncte importante giulestenilor.

In urma acestui rezultat, Academia Rapid continua cursa umar la umar pentru promovare cu Steaua, ambele echipe avand 1 puncte dupa 5 etape.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Rapid victorie Liga 4, #Rapid Pancu Liga 4, #Pancu gol Liga 4 Rapid , #stiri Rapid