Cosmin Contra a invins pe Real Madrid

Duminica, 30 Noiembrie 2008, ora 10:37
1528 citiri

Cosmin Contra a fost titular in victoria senzationala pe care Getafe a obtinut-o in Primera Division, impotriva lui Real Madrid, scor 3-1.

Internationalul roman a evoluat pana in minutul 59, cand a fost inlocuit de David Cortes. "Gurita" a fost aproape de gol in minutul 11, dupa o faza spectaculoasa in care a driblat mai multi adversari.

Pentru Getafe au marcat Juan Albin (3, 47) si Ikechukwu Uche (82), in timp ce pentru Real Madrid rusinea a mai fost spalata de Javier Pedro Saviola (55)

Getafe: R. Abbondanzieri * Mario * L. Licht * C. Contra (Cortes 59) * D. Diaz * J. Gavilan * Casquero * E. Granero * J. Albin * E. Polanski (Celestini 73) * Soldado (Uche 61)

Real Madrid: I. Casillas * Marcelo (Bueno 75) * Sergio Ramos * M. Torres (Salgado 35) * Pepe * Guti * R. Drenthe * F. Gago * W. Sneijder (van der Vaart 17) * J. Saviola * Raul

Intr-un alt meci disputat in Primera Division, FC Barcelona si-a continut marsul triumfal catre castigarea titlului, reusind sa invinga pe terenul lui FC Sevilla, scor 3-0, gratie golurilor lui Samuel Eto'o (20) si Lionel Messi (79, 90).

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...