Sport pe Bune: Tenisul românesc la ora adevărului. Cu Gabriel Moraru director FRTenis

Real Madrid s-a incurcat acasa cu Villareal

Luni, 02 Martie 2015, ora 10:30
2710 citiri

Real Madrid a dezamagit pe teren propriu in partida cu Villareal, in etapa a 25-a din Primera Division. Oaspetii au reusit sa plece neinvinsi de pe Santiago Bernabeu dupa o partida incheiata la egalitate, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul la inceputul reprizei a doua prin Cristiano Ronaldo din penalti in min. 51. Submarinul galben a rectionat destul de repede si dupa aproape un sfert de ora a restabilit egalitatea prin Gerard.

Finalul s-a jucat cu garda jos, ambele formatii trecand pe langa victorie. Cristiano Ronaldo a putut marca cu capul dar interventia lui Ansejo a impiedicat balonul sa intre in plasa, in timp ce de partea cealalta argentinianul Vietto, intrat in min. 63, a deviat periculos cu capul, iar Casillas a salvat providential.

Dupa acest egal, Real Madrid ramane lider cu 61 de puncte si ofera ocazia si celor de la Atletico Madrid cu 54 de puncte si Valencia 53 de puncte sa reintre in lupta pentru titlu, desi cu sanse mai mici.

Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
Ciolacu susține că există bani pentru toate creșterile salariale, în anul celor două majorări de pensii: "Câteodată mă ia şi pe mine ameţeala" VIDEO
După publicarea unui memorandum care subliniază mai multe lipsuri pentru plata salariilor în acest an, premierul Marcel Ciolacu a negat că ar fi vreo problemă și a ținut să dea asigurări...