Rar se vede o asemenea ratare a unui penalty (Video)

Miercuri, 22 Octombrie 2014, ora 21:18
3864 citiri

Un tanar fotbalist de la Real Madrid s-a facut de ras cu executia unui penalti.

Echipa de tineret a lui FC Liverpool a invins formatia similara a clubului Real Madrid, in UEFA Youth League, un preambul la meciul de seniori din Liga Campionilor.

Echipa engleza a condus la pauza cu 2-0, insa madrilenii au revenit mult mai decisi de la cabine si, pana in minutul 67, au reusit sa egaleze scorul pe tabela.

Cu doua minute inainte de final, Liverpool a reusit sa marcheze golul care i-a adus victoria cu 3-2.

In afara de cele cinci goluri marcate, meciul va fi retinut si pentru modul in care un fotbalist al lui Real Madrid a executat un penalti.

In minutul 37 al meciului, tanarul Borja Mayoral si-a pus balonul pe punctul cu var, insa executia sa a fost deplorabila, mingea fiind lovita cu exteriorul piciorului drept si trimisa mult peste poarta.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Liverpool Real Madrid penalti, #Youth League Liverpool Real Madrid, #Borja Mayoral penalti video , #stiri Real Madrid