Real Madrid castiga ultimul test dinaintea marelui El Clasico (Video)

Luni, 05 Aprilie 2010, ora 09:40
1149 citiri

Real Madrid a castigat ultimul meci dinaintea marelui derby cu FC Barcelona, scor 2-0, pe terenul celor de la Racing Santander.

Echipa lui Manuel Pellegrini s-a impus datorita reusitelor lui Cristiano Ronaldo, din penalty in minutul 23, si a lui Gonzalo Higuain, in minutul 76.

Gruparea de pe Santiago Bernabeu trece astfel pe primul loc, avand 77 de puncte, la fel ca si FC Barcelona, dar un golaveraj mai bun.

Etapa viitoare, sambata, de la ora 23:00, Real Madrid va primi vizita Barcelonei, in cel mai asteptat meci al anului din Spania.

C.M.

Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
Nicușor Dan tocmai a dat cărțile pe față. De ce și-a dat demisia din USR, partidul pe care l-a creat
Nicușor Dan a dat cărțile pe față după ani buni. Primarul Bucureștiului a explicat de ce a ieșit din USR, partidul pe care l-a fondat. Ruptura dintre Nicușor Dan și USR a surprins pe...