Sahtior Donetk s-a calificat in sferturile Cupei UEFA

Joi, 19 Martie 2009, ora 21:14
1752 citiri

Formatia antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a reusit calificarea in sferturile Cupei UEFA.

Cu Rat pe banca, formatia lui Mircea Lucescu a reusit sa intoarca soarta calificarii, dupa ce in tur a pierdut cu 0-1 la Moscova, cu CSKA. Cele doua echipe au oferit o partida spectaculoasa, dar sahtior, net superioara, a fost singura care a reusit sa marcheze. Golurile 'minerilor' au fost inscrise de Fernandinho (in minutul 53 din penalti) si de Adriano (minutul 70).

In urma rezultatului obtinut, Sahtior se califica in sferturile Cupei UEFA si isi va afla adversarul in urma tragerii la sorti programate vineri.

Intr-o alta partida, formatia la care evolueaza romanii Tiberiu Ghioane si Florin Cernat, Dinamo Kiev, a eliminat cealalta echipa ucraineana din optimile UEFA, Metalist Harkov.

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....