Simona Halep a intrat in istoria Australian Open dupa victoria extraordinara din meciul cu Lauren Davis

Sambata, 20 Ianuarie 2018, ora 06:14
17538 citiri

Simona Halep a scris o pagina din istoria Australian Open, dupa victoria extraordinara din meciul cu Lauren Davis, din turul trei.

Confruntarea dintre Simona si Lauren a avut cel mai mare numar de game-uri in istoria Australian Open, la feminin, potrivit unui anunt facut de organizatori pe contul de Twitter.

48 de game-uri au jucat Simona si Lauren in acest meci, intre care 28 doar in setul decisiv.

Ultimul set a durat doua ore si 23 de minute, aproape cat doua meciuri de tenis!

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala de la Australian Open la capatul unui meci de-a dreptul incredibil.

Sportiva noastra a invins-o pe Lauren Davis (76 WTA), scor 4-6, 6-4, 15-13, dupa un meci ce a durat trei ore si 44 de minute.

Simona a salvat si trei mingi de meci intr-un set decisiv fabulos.

In optimi, Simona o va intalni pe japoneza Naomi Osaka, ocupanta locului 72 in clasamentul WTA.

Meciul va avea loc luni, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

Simona a ajuns pentru a treia oara in optimile de finala de la Australian Open. Cea mai bun performanta este calificarea in sferturile de finala, pe care a reusit-o de doua ori.

C.S.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...