Simona Halep o spulbera pe Swiatek si se califica in sferturi la Roland Garros

Luni, 03 Iunie 2019, ora 19:12
49295 citiri

Simona Halep s-a calificat, luni, in sfeturile de finala de la Roland Garros dupa o victorie categorica impotriva polonezei Iga Swiatek.

Sportiva noastra s-a impus cu un incredibil 6-1, 6-0 in numai 45 de minute de joc!

Intalnirea de luni a fost, asa cum o arata si scorul, una fara istoric. Halep a intrat bine in meci, in timp ce mult mai tanara ei adversara a parut complet depasita de miza jocului si, probabil, de renumele adversarei.

Agresiva si stapana pe lovituri, Simona a pus presiune pe Swiatek, iar aceasta a cedat rapid, gresind mult si cedand aproape fara lupta.

Singurul moment de slabiciune al lui Halep a fost in finalul primului set, atunci cand, la 5-0, si-a pierdut serviciul pe fondul relaxarii.

Swiatek n-a reusit insa mai mult de un game in aceasta intalnire, nu a castigat niciodata pe propriul serviciu si paraseste Openul Frantei in optimi.

Mai departe, pe Halep o asteapta in sferturile de finala un meci cu invingatoarea duelului dintre Amanda Anisimova si Aliona Bolsova Zadoinov, surprinzatoarea spaniola nascuta in Chisinau.

Simona Halep - Iga Swiatek 6-1/ 6-0

19:12 - Break, set si meci, Simona Halep!

19:08 - Game si 5-0 pentru Simona! Swiatek va servi pentru a se agata de aceasta partida si a castiga macar o data pe propriul serviciu.

19:06 - Inca un break pentru Halep si se pare ca partida e jucata.

19:02 - Game Halep si romanca are din nou 3-0!

18:59 - Break din nou pentru Simona!

18:57 - Swiatek schimba pantofii sport si avem parte de o pauza scurta.

18:55 - Simona isi face serviciul in primul game din setul secund.

18:51 - Break si set, Simona Halep!

18:46 - Cumva surprinzator, dar poloneza face breakul.

18:41 - Break Simona si este deja 5-0!

18:38 - Game Halep si se pare ca sportiva noastra nu va avea probleme in acest prim set.

18:35 - Break Simona si romanca are 3-0!

18:33 - Simo concretizeaza breakul si se distanteaza.

18:29 - Debut perfect pentru Halep, cu break in primul game!

18:27 - Incepe meciul! Poloneza este prima la serviciu!

18:18 - Intra pe teren cele doua jucatoare, Swiatek fiind prima. Simona primeste aplauze pe un Chatrier destul de gol.

18:05 Thiem il invinge in trei seturi pe Monfils si elibereaza terenul pentru Halep! In cateva minute o vom vedea pe romanca pe "Chatrier".

Înțepături între candidații Alianței PSD-PNL. Burduja o șicanează pe Firea: "Dacă era o alternativă pentru Primăria Capitalei, nu m-aș fi înscris în cursă"
Candidat PNL la funcţia de primar al Capitalei, Sebastian Burduja, susține că s-a înscris într-o cursă electorală "strânsă", în care toți cei "patru candidaţi cu şanse", iar voturile...
Ce urmărește Ciolacu prin restrângerea atribuțiilor primarului Capitalei. Anticipează un eșec de proporții? „O dezavuare subtilă a doamnei Firea”
A mai rămas aproximativ o luna și o săptămână până la alegerile locale, iar PSD de-abia a lansat-o în cursa pentru Capitală pe Gabriela Firea. Social-democrații sunt conștienți că...
#Halep meci Roland Garros, #Halep rezultate Roland Garros, #Halep LIVE Roland Garros , #Roland Garros