Cum se ține trofeul ăsta? Reacție amuzantă a Simonei Halep după finala câștigată VIDEO

Duminica, 09 Ianuarie 2022, ora 10:43
8171 citiri
Simona Halep FOTO Facebook

Simona Halep, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 2, a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA 250 Melbourne Summer Set 1, după ce a învins-o, în finală, cu scorul de 6-2, 6-3, pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 31 WTA şi cap de serie numărul 3.

La finalul partidei, Simona Halep a fost recompensată cu primul ei trofeu după o pauză de un an și jumătate. De la Roma 2020 ea nu mai câștigase un turneu.

Simona n-a știut în primă fază cum trebuie ținut ineditul trofeu, dar s-a prins repede

Simona Halep, interzis la Roma. Italienii au făcut anunțul care o lasă pe româncă în afara jocului
Revenirea pe teren a Simonei Halep, după ridicarea suspendării pentru dopaj, se transformă încet-încet într-un fiasco. Simona Halep a apucat să joace un singur meci, cel de la Miami cu...
S-a scris istorie la WTA Madrid. Jucătoarea care a egalat performanța fantastică a Simonei Halep
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit joi o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o...