Gimnastii romani au cucerit medalia de bronz la CE

Sambata, 10 Mai 2008, ora 19:05
1182 citiri

Echipa masculina de gimnastica a Romaniei a cucerit, sambata, medalia de bronz la CE de la Lausanne, pe primele locuri ale podiumului clasandu-se Germania si Rusia.

Romania a obtinut un total de 268,950 puncte, fiind devansata de Germania, cu 269,575 puncte, si de castigatoarea Rusia, cu 272,450 puncte. In urma tarii noastre s-au clasat Belarus, Franta, Ucraina, Elvetia si Italia.

Echipa Romaniei a fost formata din Flavius Koczi, Razvan Selariu, Daniel Popescu, Robert Stanescu si Cosmin Malita.

Duminica, de la ora 15:00, sunt programate finalele pe aparate, unde gimnastii romani vor fi reprezentati de Razvan Selariu si Daniel Popescu la sarituri, de Flavius Koczi la cal cu manere si Razvan Selariu la sol.

Cum s-a terminat disputa pentru medaliile de bronz în campionatul național de baschet feminin
ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a cucerit medaliile de bronz în Liga Naţională de baschet feminin, după ce a învins formaţia CS Municipal Târgovişte cu scorul de 87-69 (23-21, 18-14, 27-16,...
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...