Steaua a terminat cantonamentul din Turcia cu o remiza

Duminica, 13 Februarie 2011, ora 19:56
1112 citiri

Steaua a terminat la egalitate ultimul meci amical disputat in cantonamentul din Turcia, scor 1-1, cu ungurii de la Debrecen.

La ultimul meci de pregatire din aceasta iarna, Lacatus nu a preferat sa trimita pe teren un 'prim 11' apropiat de cel pe care il va folosi in campionat, astfel ca in echipa de start s-au regasit nume precum Bicfalvi sau Surdu.

Chiar si asa, Steaua a inceput mai bine confruntarea cu ungurii de la Debrecen, Banel Nicolita fiind in mijlocul evenimentelor de fiecare data.

Mai intai, Banel a sutat violent din afara careului, dar portarul lui Debrecen a intervenit excelent si a scos in corner.

Banel a avut si cea mai mare ocazie de gol a Stelei, in minutul 8, cand a zguduit transversala cu o reluare din sase metri, din centrarea lui Brandan.

Insistenta echipei din Ghencea s-a concretziat in cele din urma in minutul 28, Geraldo finalizand din interiorul careului dupa o faza de mare atacant, desi postul sau de baza este de fundas central.

Avantajul Stelei a durat doar opt minute, pentru ca ungurii au egalat printr-o lovitura libera executata pe sub zid, la care jucatorii Stelei au sarit gresit dupa o indicatie de la margine.

In partea secunda, Marius Lacatus a introdus rezervele, astfel ca jocul Stelei nu a mai fost la fel de omogen. Partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...
Ce urmărește Ciolacu prin restrângerea atribuțiilor primarului Capitalei. Anticipează un eșec de proporții? „O dezavuare subtilă a doamnei Firea”
A mai rămas aproximativ o luna și o săptămână până la alegerile locale, iar PSD de-abia a lansat-o în cursa pentru Capitală pe Gabriela Firea. Social-democrații sunt conștienți că...