Liga 1: Steaua invinge Otelul dupa un start furibund

Duminica, 02 Septembrie 2012, ora 20:50
6753 citiri

Steaua a castigat cu scorul de 2-1 partida cu Otelul Galati, din etapa a 7-a a Ligii 1, prin golurile lui Rocha si Pintilii.

Trupa din Ghencea a avut un start de vis in fata galatenilor, sositi cu un nou antrenor - Viorel Tanase.

Steaua a lovit la primele ocazii pe care le-a avut in acest meci si a avut nevoie de mai putin de zece minute pentru a obtine un avantaj de doua goluri.

Scorul a fost deschis dupa doar trei minute, de Adi Rocha, printr-o lovitura de cap din fata portii. Brazilianul se afla insa in ofsaid in momentul pasei lui Pintilii.

Peste cinci minute, Steaua a mai punctat o data, de aceasta data prin Pintilii, care a fructificat o eroare de marcaj printr-un sut la coltul lung.

Stelistii s-au relaxat dupa marcarea celor doua goluri, iar acest lucru i-a costat, deoarece Viglianti a prins un sut de zile mari in minutul 13 si l-a surprins pe Tatarusanu.

Galatenii au prins curaj dupa marcarea golului si puteau egala chiar prin Pena, dar sutul acestuia a trecut pe langa poarta.

Dominarea sterila a Otelului a continuat pana la finalul meciului, dar Tatarusanu nu a avut mari emotii.

Steaua a castigat astfel cu 2-1 si se afla pe locul secund, la trei puncte in spatele liderului Pandurii.

STEAUA - OTELUL 2-1

90+3 - Final de meci!

90 - Trei minute suplimentare.

87 - Ljubinkovici suteaza mult peste poarta de la 30 de metri.

84 - Bajenaru intra in locul lui Inkango.

83 - Mihai Costea recupereaza bine, insa se incurca in driblinguri si pierde mingea.

80- Rapa vede cartonasul galben pentru un fault la Mihai Costea.

79 - Szukala trimite cu capul pe langa poarta lui Branet.

77 - Szukala se resimte dupa o intrare dura a lui Pena.

74 - Punosevac intra in locul lui Neagu.

71 - Mihai Costea intra in locul lui Rusescu.

68 - Otelul are o lovitura libera de la 22 de metri, insa sutul lui Pena se duce in zid.

66 - Pena vede cartonasul galben.

65 - Szukala vede cartonasul galben.

61 - Nikolici smulge aplauze dupa o actiune in viteza in banda stanga.

60 - Tanase suteaza din lovitura libera de la 25 de metri pe langa poarta.

59 - Nikolici intra in locul lui Rocha.

58 - Giurgiu vede cartonasul galben.

56 - Steaua are doua cornere, dar nu reuseste sa reia spre poarta.

52 - Situatie buna pentru Steaua la marginea careului advers, insa Rocha greseste o pasa simpla spre Popa.

49 - Rocha scapa in banda stanga, dar este surprins in offside.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare Steaua: Popa intra in locul lui Chipciu.

46 - Schimbare Otelul: Iorga intra in locul lui Stromajer.

45 - Pauza!

44 - Neagu vede cartonasul galben.

40 - Szukala reia cu capul peste poarta dupa o iesire gresita a lui Branet.

37 - Otelul domina jocul in aceste momente.

34 - Tanase si Viglianti se resimt dupa un duel la centrul terenului.

31 - Chiriches comite o gafa uriasa la marginea careului, Pena ii sufla mingea, dar trage putin pe langa poarta!

28 - Tatarusanu iese gresit pe o centrare, dar galatenii nu reusesc sa profite.

26 - Rusescu trage frumos din marginea careului, mingea e deviata si trece pe langa poarta.

24 - Tatarusanu este fluierat dupa ce a degajat in afara terenului.

21 - Rocha reia mult pe langa poarta cu o lovitura de cap.

18 - Rusescu trimite pe langa poarta din lovitura libera de la 20 de metri.

16 - Branet se accidenteaza dupa un contact cu Perendija.

13 - GOL OTELUL! Viglianti inscrie un gol de zile mari de la 30 de metri! Mingea loveste transversala si cade in poarta!

11 - Steaua incearca o noua actiune de atac prin Bourceanu, care faulteaza in atac.

8 - GOL STEAUA! Pintilii inscrie cu un sut la coltul lung din 14 metri!

6 - Galatenii incearca prima actiune din acest meci, insa Costin greseste o pasa simpla.

3 - GOL STEAUA! Rocha inscrie cu o lovitura de cap din 5 metri dupa o recentrare a lui Pintilii!

2 - Pasa lunga spre Rocha, dar brazilianul nu ajunge.

1 - Fluier de start!

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches, Pirvulescu - Chipciu, Bourceanu, Pintilii, Tanase - Rusescu, Rocha.

Otelul: Branet - Ripa, Sergiu Costin, Perendjia, Ljubinkovici - Neagu, Giurgiu - Inkango, Viglianti, Stromajer - Pena.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#steaua otelul live, #steaua otelul in direct, #meciuri in direct, #rezultate LIVE, #Liga 1 live, #steaua live, #otelul live, #etapa 7 Liga 1 , #meciuri