Balint il pune la zid pe Alibec

Luni, 06 Februarie 2017, ora 11:24
3425 citiri

Gabi Balint il critica pe Denis Alibec, dupa ce atacantul Stelei a fost eliminat pentru proteste in timpul intalnirii dintre CFR Cluj si Steaua.

Fostul atacant al Stelei il trage de urechi pe noul varf al "ros-albastrilor" pentru ca injura si vocifereaza in timpul partidei.

"Vocifereza si comenteaza mereu. Si injura, pentru ca se vede pe buzele lui. Trebuie sa termine cu asta", a spus Balint la Digi Sport.

Totusi, Balint e de pare ca Alibec a fost eliminat mult prea usor.

"Pentru ca am jucat fotbal, stiu ca uneori te arunci prea usor, din instinct. Numai cel care a jucat fotbal stie ce simte. Trebuia sa i se atraga atentia pentru ultima oara si abia dupa aceea sa-l elimine, daca mai facea", a mai spus Balint.

Denis Alibec a deschis scorul din penalti, in minutul 15, dar a fost eliminata inainte de pauza dupa ce-a primit doua cartonase galbele, ultimul pentru simulat.

Reactia lui Denis Alibec dupa ce a marcat pentru Steaua, dar a primit si cartonasul rosu

CFR Cluj si Steaua au terminat la egalitate, scor 1-1, in etapa a 22-a a Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 15, cand Alibec a transformat excelent un penalti obtinut tot de el. Egalarea a venit in minutul 57, cand Deac a profitat de o eroare in apararea stelistilor.

Din minutul 43, Steaua a evoluat in 10 jucatori, dupa ce Alibec a fost eliminat. Egalitatea numerica a fost restabilita insa in minutul 72, cand Deac a luat drumul cabinelor mai devreme.

CFR Cluj si Steaua, egal dupa un meci plin de evenimente

In urma acestui rezultat, Steaua ramane pe locul 2 in ierarhia Ligii 1, cu 41 de puncte, la 4 puncte in spatele primei clasate, Viitorul Constanta. De partea cealalta, CFR Cluj se afla pe locul 7, cu 31 de puncte.

George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
Alin Nica vrea un nou mandat pentru şefia CJ Timiș, din partea Alianţei Dreapta Unită, după ce a plecat din PNL. „PSD doreşte să ţină România în sărăcie”
Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Alin Nica, şi-a lansat, sâmbătă, candidatura pentru un nou mandat la şefia administraţiei judeţene, susţinut de Forţa Dreptei Timiş, care face...