Steaua a facut spectacol cu Lokomotiv Plovdiv

Sambata, 30 Iunie 2012, ora 20:55
2255 citiri

Steaua a facut spectacol in amicalul disputat in Austria impotriva bulgarilor de la Lokomotiv Plovdiv pe care l-a castigat cu scorul de 4-0.

Laurentiu Reghecampf a alcatuit cate o echipa pentru fiecare repriza, insa jocul Stelei a fost mereu la inaltime.

Steaua a controlat in totalitate disputa cu finalista Cupei Bulgariei si a continuat forma buna din aceasta vara.

Scorul a fost deschis in minutul 29 de Adi Rocha, care a reluat din fata portii din centrarea lui Lupu. Doua minute mai tarziu, Martinovici a punctat si el cu o lovitura de cap.

In partea secunda, dupa ce jucatorii titulari au intrat pe teren, stelistii au continuat sa domine si au mai marcat de doua ori.

Pintilii a punctat din penalty in minutul 60, iar la zece minute distanta stelistii au inscris prin Florin Costea.

In aceasta partidaa debutat si macedoneanul Daniel Georgievski.

Steaua in prima repriza: Tatarusanu - Parvulescu, Martinovic, Dumitras, Lupu - Filip, Bourceanu - Nastasie, Rusescu, Mihai Costea - Rocha.

Steaua in repriza a doua: Stanca - Georgievski, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Chipciu, Balan, Pintilii, Tanase - Fl. Costea, Nikolici.