Steaua, doar o remiza cu Djurgardens

Joi, 04 Februarie 2016, ora 20:53
6285 citiri

Steaua nu a reusit decat o remiza in penultimul amical din stagiul de pregatire din Antalya.

Campioana Romaniei a terminat la egalitate, scor 2-2, in compania suedezilor de la Djurgardens IF, desi a avut un avantaj de doua goluri pe tabela.

Reghecampf a surprins in partida de joi seara, alegand sa schimbe sistemul de joc in 4-1-4-1, cu Pintilii unic inchizator, dar si sa il titularizeze pe Tamas, cel care revenise la echipa de numai o zi.

Iar strategia parea sa dea roade, Varela reusind sa deschida scorul inca din minutul 4, capitanul Stelei marcand cu o lovitura de cap din centrarea lui Stanciu.

In minutul 21 Hamroun a scapat singur in banda stanga si a marcat cu un sut frumos, pe coltul lung.

Suedezii aveau sa revina pe tabela cinci minute mai tarziu, cand Olunga a pivotat pe langa Varela si l-a invins pe Cojocaru.

In partea secunda, "decarul" Daniel Berntsen a restabilit egalitatea cu un sut frumos de la peste 20 de metri, stabilind in acelasi timp scorul final.

Neamtul Timo Gebhart a fost utilizat si el o repriza de Reghecampf, insa nu a iesit cu nimic in evidenta.

Intalnirea dintre Steaua si Djurgardens a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+2 Finalul partidei!

Min.88 Toata lumea pare ca asteapta fluierul de final.

Min.79 Schimbare Steaua: Mihalcea intra in locul lui Stanciu.

Min.78 Incearca Gebhart un sut din lovitura libera, insa trimite pe langa poarta.

Min.72 Cartonas galben pentru Gebhart.

Min.70 Dubla schimbare Steaua: Intra Bawab si Muniru.

Min.64 Stanciu paseaza excelent pentru Chipciu, insa acesta prefera o preluare in locul sutului din pozitie ideala si pierde mingea.

Min.62 BARA STEAUA! Gebhart trimite din plonjon, insa balonul loveste transversala! Ulterior arbitrul a semnalizat o pozitie de offside.

Min.58 Schimbare Steaua: Intra Rapa in locul lui Varela.

Min.53 GOL DJURGARDENS! Daniel Berntsen suteaza de la 20 de metri si inscrie un gol superb!

Min.48 Ocazie foarte buna pentru suedezi, insa Cojocaru intervine bine!

Min.46 Incepe repriza secunda.

Schimbare Steaua: Gebhart intra in teren si debuteaza oficial la campioana Romaniei.

________________

Min.45+1 Finalul primei reprize!

Min.38 Ne apropiem de finalul primei parti si Steaua a scazut nivelul in aceste ultime minute.

Min.28 Incearca Papp un sut de la distanta, insa trimite pe langa poarta.

Min.26 GOL Djurgardens! Olunga reuseste sa inscrie dupa o gafa in defensiva lui Reghecampf!

Min.21 GOOOL STEAUA! Hamroun scapa in stanga si suteaza frumos de la marginea careului, mingea intrand in plasa dupa ce a lovit bara!

Min.16 Au reusit suedezii sa echilibreze jocul in ultimele minute.

Min.9 Domina autoritar Steaua debutul partidei, suedezii parand depasiti complet de campioana Romaniei.

Min.4 GOOOL STEAUA! Varela deschide scorul cu o lovitura de cap dupa un corner executat bine de Stanciu!

Min.1 Incepe partida!

ECHIPA STELEI:

Cojocaru - Papp, Tamas, Varela (cpt), Tosca - Pintilii - Popa, Stanciu, Chipciu, Hamroun - Marica.

Rezerve: Poiana - Rapa, Carp, Sulley, Momcilovic, Mihalcea, Bawab, Gebhart, Chitosca, Popadiuc.

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

INFO: Djurgardens IF a incheiat pe locul sase in editia trecuta a campionatului Suediei.

INFO: La Steaua ar putea debuta in meciul de joi seara germanul Timo Gebhart, prezentat oficial alaturi de Gabi Tamas.

INFO: Meciul poate fi urmarit la TV pe postul DigiSport.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Steaua amical Turcia, #Steaua amical LIVE, #Steaua amical rezultat , #stiri Steaua