BC Timba ramane cu o singura victorie in Liga Nationala

Marti, 05 Noiembrie 2013, ora 00:10
65 citiri
Echipa de baschet BC Timba a ramas si dupa etapa a VII-a cu o singura victorie in actuala stagiune a Ligii Nationale, "ursii" fiind invinsi categoric de CSU Sibiu. Banatenii au reusit sa le tina piept sibienilor numai in primul sfert.

Galben-negrii s-au indepartat de victorie in sfertul doi, sfert adjudecat de Sibiu cu 31-16. La pauza mare oaspetii au condus cu 18 puncte, diferenta prea mare de recuperat pentru trupa lui Bogdan Murarescu. Cu toate ca partida a fost una dezechilibrata, ...citește toată știrea