Nationala Romania, ridicata in slavi de UEFA dupa victoria extraordinara de la Euro

Miercuri, 29 Ianuarie 2014, ora 17:20
2960 citiri

Nationala de futsal a Romaniei este ridicata in slavi de UEFA dupa ce a debutat cu dreptul la Campionatul European din Belgia, invingand chiar tara gazda.

Jocul baietilor pregatiti de Nelu Stancea este analizat si laudat chiar pe site-ul oficial al forului continental.

"Inspirata de uriasul Florin Matei, care a dat trei pase de gol si a inscris o data, Romania s-a aparat compact in fata gazdelor turneului final si a fost nemiloasa pe contraatac, o combinatie devastatoare pentru elevii lui Stancea.

O victorie in al doilea meci ar asigura pentru nationala Romaniei primul loc in Grupa A si calificarea in sferturile de finala, asa cum s-a intamplat si in urma cu doi ani in Croatia", scriu cei de la UEFA.

Nationala Romaniei, victorie extraordinara in primul meci de la Europeanul de futsal

Nationala de futsal a Romaniei a debutat cu o victorie extraordinara la turneul final al Campionatului European.

"Tricolorii" au invins cu scorul de 6-1 reprezentativa tarii gazda, Belgia, si si-au asigurat in mare masura calificarea in sferturile de finala.

Romania, pe prima pagina a site-ului UEFA: Vezi de ce

Romania face parte din Grupa A la Euro 2014, alaturi de Belgia si Ucraina, primele doua echipe calificandu-se in sferturi.

EURO 2014 la futsal are loc in perioada 28 ianuarie - 8 februarie, in Belgia.

Nicușor Dan tocmai a dat cărțile pe față. De ce și-a dat demisia din USR, partidul pe care l-a creat
Nicușor Dan a dat cărțile pe față după ani buni. Primarul Bucureștiului a explicat de ce a ieșit din USR, partidul pe care l-a fondat. Ruptura dintre Nicușor Dan și USR a surprins pe...
Candidatura Dianei Şoşoacă la Primăria Capitalei a fost respinsă. „Eu nu am anunţat niciodată public că voi candida. E un ordin de la Marcel Ciolacu”
Biroul Electoral de Circumscripţie nr. 42 Municipiul Bucureşti a respins candidatura Dianei Şoşoacă, preşedintă a partidul S.O.S. România, pentru funcţia de primar general al Capitalei,...
#Romania futsal Euro 2014, #UEFA Romania futsal, #Romania futsal rezultate, #Euro 2014 fitsal , #stiri UEFA