UTA, invinsa acasa de Craiova

Joi, 20 Martie 2008, ora 16:56
1202 citiri

In compania a celor 3.000 de spectatori veniti la stadion, aradenii au pierdut joi intalnirea din cadrul etapei a 24-a a Ligii 1 cu Universitatea Craiova, partida incheindu-se cu scorul de 1-0 pentru oaspeti.

Aradenii au fost dominati pe tot parcursul partidei, iar singurul gol a fost marcat de Costea in minutul 76, dupa o cursa senzationala a lui Baird pe partea stanga.

UTA: D.Tudor - Amoreirinha, Chita, Vasijljevic, Mihut - Fl.Dan, Marginean, Todea, Simao - Edson, Zaharia.

Antrenor: Gabriel Stan.

Universitatea Craiova: Bornescu - Dananae, Stoica, Gaman, Rose - Baird, Prepelita, Ionescu, Dilevski - Woobay, Costea

Antrenor: Nicolo Napoli.

Dupa terminarea meciului de la Arad, elevii lui Gabriel Stan se mentin pe penultima pozitie a clasamentului Ligii 1, cu 19 puncte, la doar 2 puncte in fata Universitatii Cluj, care a fost invinsa miercuri, in deplasare, la Gloria Bistrita.

Universitatea Craiova se afla pe locul 10 al campionatului, cu 28 de puncte, in spatele Otelului Galati, care are 30 de puncte, iar in etapa urmatoare va primi vizita celor de la FC Vaslui, pe 23 martie, in timp ce UTA va juca in deplasare, cu Steaua Bucuresti, in aceeasi zi.

Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...