Meci maraton între Zverev și Sinner la US Open: cum arată tabloul sferturilor de finală

Marti, 05 Septembrie 2023, ora 08:40
3552 citiri
Zverev l-a invins pe Sinner FOTO facebook

Ultima optime de finală de pe tabloul masculin la US Open, cea dintre Alexander Zverev și Jannick Sinner, a fost una cu adevărat disputată.

După patru ore și 40 de minute, Zverev s-a impus în cinci seturi, scor 6-4, 3-6, 6-2, 4-6, 6-3.

Într-un alt meci, rusul Daniil Medvedev, cap de serie numărul 3, s-a calificat în sferturile de finală de la US Open.

Medvedev s-a impus în faţa australianului Alex de Minaur, cap de serie 13, scor 2-6, 6-4, 6-1, 6-2, după un meci care a durat două ore şi 40 de minute.

În sferturi, el îl va întâlni pe compatriotul său Andrey Rublev, al optulea favorit.

Sferturi de finală la US Open

Carlos Alcaraz - Alexander Zverev

Daniil Medvedev - Andrey Rublev

Frances Tiafoe - Ben Shelton

Novak Djokovic - Taylor Fritz

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
#zverev, #sinner, #medvedev, #djokovic, #Alcaraz, #US Open, #sferturi tablou , #stiri tenis