Victorii cu emotii pentru FC Barcelona si Real Madrid

Joi, 23 Ianuarie 2020, ora 09:11
3806 citiri

FC Barcelona si Real Madrid s-au calificat cu emotii in optimile de finala ale Cupei Spaniei.

Catalanii au obtinut calificarea in prelungiri pe terenul modestei Ibiza, pe care au invins-o cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 9, prin Caballe, in timp ce reusitele gruparii blaugrana i-au apartinut lui Griezmann, in minutele 72 si 90+4.

De partea cealalta, Real Madrid s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Unionitas.

Bale a deschis scorul in minutul 18, insa gazdele au egalat in minutul 57, prin Morillo. Madrilenii au revenit la conducere in minutul 62, prin autogolul lui Gongora, iar Diaz a stabilit scorul final in minutul 90+2.

In alte meciuri disputate miercuri seara in Cupa Spaniei, Valencia s-a impus cu 1-0 la Lodrones, Athletic Bilbao cu 2-1 la Elche, iar Real Sociedad a invins-o cu 2-0 pe Espanyol.

Dan Barna acuză: Ciolacu, Ciucă și Iohannis vor "să le spună românilor că nu mai au speranţă"
Alianţa Dreapta Unită şi-a lansat vineri, 26 aprilie la Buzău, candidaţii pentru alegerile locale, vicepreşedintele USR Dan Barna formulând cu acest prilej o serie de critici la adresa...
Firea nu mai vrea sa audă de scandalul azilelor groazei: "Nu am de ce să plătesc eu ceva ce nu am greşit"
Gabriela Firea, candidatul PSD pentru Primăria Generală a Capitalei, reafirmă că nu are nicio vină în scandalul azilurilor, care a devenit anchetă penală. „Nu am de ce să plătesc eu...
#Barcelona victorie Cupa Spaniei, #Real Madrid Cupa Spaniei, #Cupa Spaniei 2020 rezultate , #Real Madrid