Liga Campionilor: Real Madrid se califica in sferturi dupa o infrangere nebuna: sapte goluri pe Bernabeu

Marti, 10 Martie 2015, ora 23:35
12432 citiri

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a pierdut meciul cu Schalke 04 de pe teren propriu cu scorul de 3-4.

La adapostul victoriei cu 2-0 din tur, Real Madrid a intrat extrem de relaxata, iar acest lucru i-a costat pe baietii lui Carlo Ancelotti.

Schalke a deschis scorul dupa 20 de minute, prin Fuchs, care a profitat de o gafa a lui Casillas, insa dupa doar cinci minute Ronaldo a egalat cu o lovitura superba de cap.

Schalke a trecut din nou in avantaj in minutul 40, cand Huntelaar a profitat de o noua gafa a lui Casillas, insa si de aceasta data Ronaldo a stabilit egalarea, inainte de pauza.

Karim Benzema parea ca a linistit calculele calificarii in minutul 53, dupa un gol pe cont propriu, numai ca Schalke a revenit, iar Sane a facut 3-3 in minutul 57.

Cand putini se mai asteptau, Schalke a reintrat in grafic, intrucat Huntelaar a marcat superb in minutul 85, cu un sut sub transversala.

Au urmat cinci minute de foc pentru Real Madrid, care a fost la un gol distanta de eliminarea din Liga Campionilor, insa Casillas si-a mai spalat din pacate pe final.

REAL MADRID - SCHALKE 3-4

90+3 - Final de meci! Real Madrid se califica in sferturi!

90 - Trei minute suplimentare.

90 - Howedess suteaza din centrul careului, Casillas retine excelent.

87 - Casillas intervine excelent la un sut bun al lui Sane.

85 - GOL SCHALKE! Huntelaar inscrie un gol superb cu un sut puternic sub transversala! Nemtii mai au nevoie de un gol!

Info: Porto face 4-0 cu FC Basel.

81 - Uchida intra in locul lui Barnetta.

79 - Casillas retine un sut de la distanta. Prima interventie buna din acest meci.

74 - Benzema acuza o accidentare si jocul este intrerupt.

66 - Arbeloa scapa singur cu portarul, insa trage modest.

Info: FC Porto are 3-0 cu FC Basel.

59 - Schimbare Real: Marcelo intra in locul lui Coentrao.

58 - Schimbare Real: Modrici intra in locul lui Khedira.

58 - Schimbare Schalke: Horetka intra in locul lui Hoger.

57 - GOL SCHALKE! Sane inscrie un gol superb cu un sut din marginea careului!

55 - Coentrao vede cartonasul galben.

Info: FC Porto a facut 2-0 cu FC Basel in celalalt meci al serii.

53 - GOL REAL! Benzema patrunde superb in careu si marcheaza dupa o actiune individuala!

51 - Schalke are posesia in startul partii secunde.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

44 - GOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo inscrie din fata portii dupa o centrare din partea stanga.

Info: la acest scor, Schalke mai trebuie sa inscrie o data fara sa primeasca pentru a merge in sferturile de finala!

40 - GOL SCHALKE! Huntelaar inscrie cu o reluare din sapte metri dupa o respingere gresita a lui Casillas!

40 - Huntelaar reia superb din voleu din marginea careului, mingea loveste transversala.

39 - Huntelaar reia periculos, insa mingea e respinsa din fata portii.

35 - Bale trage slab din afara careului in bratele portarului.

31 - Cristiano Ronaldo vede cartonasul galben.

30 - Schimbare Schalke: Sane intra in locul lui Chuppo-Moting.

25 - GOL REAL MADRID! Ronaldo inscrie cu o lovitura superba de cap, in vinclu, dupa o lovitura de la colt!

Info: Schalke mai are nevoie de un gol fara sa primeasca niciunul pentru a duce meciul in prelungiri.

20 - GOL SCHALKE! Fuchs inscrie cu un sut puternic din 12 metri, la care Casillas putea face mai mult! Sutul este pe directia lui Casillas, dar portarul respinge in plasa!

18 - Meyer pleaca din nou pe contraatac si suteaza slab, pe langa poarta.

15 - Schalke ajunge in careul Realului, insa Varane reuseste sa respinga.

Info: Porto a deschis scorul cu FC Basel in celalalt meci al serii.

9 - Isco patrunde periculos in careu, dar Matip il blocheaza excelent.

6 - Schalke pleaca pe contraatac, dar Meyer nu reuseste sa profite de superioritatea numerica.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 21:45 si este televizat de Digi Sport 1 si Dolce Sport 1

ECHIPELE DE START

REAL MADRID: Casillas - Arbeloa, Varane, Pepe, Coentrao - Kroos, Khedira, Isco - Bale, Benzema, Ronaldo

Rezerve: Navas, Marcelo, Hernandez, Nacho, Modric, Jese, Illarramendi

SCHALKE: Wellenreuther - Howedes, Matip, Nastasic, Hoger - Neustadter, Fuchs - Barnetta, Meyer, Choupo-Moting - Huntelaar

Rezerve: Wetklo, Uchida, Ayhan, Sobottka, Goretzka, Sane, Kehrer

In prima mansa, madrilenii s-au impus cu 2-0 la Gelsenkirchen.

Tragerea la sorti in care se vor stabili meciurile din sferturile de finala va avea loc vinerea viitoare.

In aceasta seara se mai disputa si meciul dintre FC Porto si FC Basel.

Dan Barna acuză: Ciolacu, Ciucă și Iohannis vor "să le spună românilor că nu mai au speranţă"
Alianţa Dreapta Unită şi-a lansat vineri, 26 aprilie la Buzău, candidaţii pentru alegerile locale, vicepreşedintele USR Dan Barna formulând cu acest prilej o serie de critici la adresa...
Firea nu mai vrea sa audă de scandalul azilelor groazei: "Nu am de ce să plătesc eu ceva ce nu am greşit"
Gabriela Firea, candidatul PSD pentru Primăria Generală a Capitalei, reafirmă că nu are nicio vină în scandalul azilurilor, care a devenit anchetă penală. „Nu am de ce să plătesc eu...
#Real Madrid Schalke, #Real Madrid Schalke Live, #Real Madrid Schalke Liga Campionilor , #rezultate Champions League