Chivu, eliminat in derbiul cu AC Milan! Inter a pierdut la scor de neprezentare

Sambata, 02 Aprilie 2011, ora 22:57
3328 citiri

Internationalul roman Cristi Chivu a fost eliminat in minutul 54 al derbiului AC Milan - Inter Milano, incheiat cu victoria gazdelor, scor 3-0.

Fundasul campioanei Italiei a fost trimis la cabine in minutul 54, la scorul de 1-0, dupa ce l-a faultat pe Pato din postura de ultim aparator.

Brazilianul deschisese scorul in secunda 40 a meciului de pe Giuseppe Meazza, iar in minutul 62 a inscris pentru 2-0. Ultimul gol al derbiului milanez a fost reusit de Cassano in minutul 90, din lovitura de la 11 metri.

In urma acestei infrangeri, Inter a ratat sansa de a prelua sefia in Serie A si are de recuperat 5 puncte fata de rivala AC Milan, cu 7 etape ramase de disputat pana la finalul sezonului.

Esecul de sambata reprezinta prima infrangere a "nerrazzurilor" dupa o serie de sase rezultate pozitive in Serie A.

C.F.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
#Cristi Chivu, #Inter Milano, #Chivu eliminat Inter, #Chivu Inter AC Milan , #Inter Milano