Chivu, eliminat in derbiul cu AC Milan! Inter a pierdut la scor de neprezentare

Sambata, 02 Aprilie 2011, ora 22:57
2997 citiri

Internationalul roman Cristi Chivu a fost eliminat in minutul 54 al derbiului AC Milan - Inter Milano, incheiat cu victoria gazdelor, scor 3-0.

Fundasul campioanei Italiei a fost trimis la cabine in minutul 54, la scorul de 1-0, dupa ce l-a faultat pe Pato din postura de ultim aparator.

Brazilianul deschisese scorul in secunda 40 a meciului de pe Giuseppe Meazza, iar in minutul 62 a inscris pentru 2-0. Ultimul gol al derbiului milanez a fost reusit de Cassano in minutul 90, din lovitura de la 11 metri.

In urma acestei infrangeri, Inter a ratat sansa de a prelua sefia in Serie A si are de recuperat 5 puncte fata de rivala AC Milan, cu 7 etape ramase de disputat pana la finalul sezonului.

Esecul de sambata reprezinta prima infrangere a "nerrazzurilor" dupa o serie de sase rezultate pozitive in Serie A.

C.F.

Inter Milano a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa Fiorentina, în etapa a V-a a campionatului italian Serie A. Au marcat: Sottil '23 / Darmian '52, Dzeko '55 şi...
Şefii Poliției București şi DSP, convocaţi de deputaţii PSD din comisiile de Apărare şi Sănătate să dea explicații despre baia de mulțime de la Congresul PNL
Deputaţii PSD din comisiile de Apărare şi Sănătate au transmis, luni, o convocare oficială către şefii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti şi ai Direcţiei de...