Dan Petrescu obtine o remiza de senzatie

Duminica, 29 Mai 2011, ora 19:55
7871 citiri

Kuban Krasnodar a obtinut un egal de senzatie pe terenul lui CSKA Moscova, scor 1-1. Baietii lui Dan Petrescu au egalat printr-un gol rarisim si se afla la un punct de primul loc.

Echipa lui Dan Petrescu a avut un start bun de meci si a ratat o sansa uriasa in minutul 3. Varga a centrat perfect din banda dreapta, insa Kulyk a reluat cu capul putin pe langa.

Kuban s-a organizat bine si a inchis culoarele la poarta lui Budakov, insa chiar si asa moscovitii au avut trei sanse mari de a marca in prima parte.

Vagner Love a ratat de doua ori din fata portii, in timp ce Doumbia a prins un sut bomba in minutul 22, care s-a dus in transversala.

La pauza, Dan Petrescu s-a aratat extrem de deranjat de evolutia lui Lacina Traore si l-a scos de pe teren.

Nu s-au schimbat insa prea multe pentru Kuban, care a primit gol in minutul 67 din partea cehului Necid, aflat la prima atingere de balon.

Kuban s-a aruncat in atac, Dan Petrescu l-a introdus pe teren si pe Gigel Bucur, iar egalarea avea sa vina cu zece minute inainte de final.

Davydov, cel mai in forma jucator al lui Petrescu, a marcat golul etapei in Rusia, cu un calcai din sase metri. El si-a batut jc insa de o ocazie incredibila la ultima faza de joc, cand a ratat singur cu portarul.

Dupa acest rezultat, echipa lui Dan Petrescu se afla pe locul 5 in Rusia, cu 18 puncte, in timp ce CSKA Moscova urca pe primul loc, cu 19 puncte.

CSKA MOSCOVA - KUBAN KRASNODAR 1-1

90+4 - Final de meci!

90+3 - Incredibila ocazie! Gigel Bucur il lasa singur cu portarul pe Davydov, dar acesta rateaza!

90 - Patru minute suplimentare.

88 - Varga are posibilitatea unui contraatac, insa prefera sa tina de minge.

84 - Centrare inalta in careul lui Kuban, dar Budakov retine.

80 - GOL KUBAN! Davydov inscrie superb, cu calcaiul, din sase meri!

79 - Varga centreaza imprecis din banda dreapta.

77 - Necid este avertizat.

72 - Bucur intra in locul lui Ne.

67 - Necid deschide scorul la prima atingere de balon cu un sut din 14 metri.

58 - Honda suteaza puternic din marginea careului, fortandu-l pe Budakov sa respinga in corner.

56 - Kulyk trimite cu capul din 14 metri, dar mingea trece pe langa poarta.

52 - Varga centreaza inalt, dar imprecis.

50 - Tosici patrunde periculos in careul lui Kuban, dar e deposedat.

46 - Se reia jocul!

46 - Davydov intra in locul lui Lacina Traore

45 - Pauza!

39 - Traore cade la marginea careului, cere fault, dar jocul continua.

34 - Vagner Love scapa singur cu portarul Budakov, insa Kuban scapa fara gol primit.

32 - Sut bun trimis de baietii lui Petrescu, dar Akinfeev e la post.

29 - Joc echilibrat la Moscova. Kuban sta bine pe teren si asteapta contraatacuri.

22 - Doumbia trage superb din afara careului, mingea loveste in transversala.

19 - Traore incearca o executie acrobatica, dar isi loveste un adversar.

16 - Dan Petrescu izbucneste pe margine dupa ce arbitrul acorda un fault pentru CSKA.

14 - Traore scapa singur cu portarul, insa colegul sau Marco Ne intervine si de la margine se ridica fanionul pentru ofsaid.

10 - Traore preia cu spatele la poarta si obtine o lovitura libera.

6 - Combinatie superba intre Doumbia si Vagner Love. Portarul lui Kuban iese si retine mingea.

3 - Ocazie mare pentru Kuban! Varga centreaza perfect, insa Kulyk reia cu capul la o palma de bara.

3 - O prima actiune pentru Kuban. Traore paseaza bine spre poarta lui CSKA, insa fundasii moscovitilor acorda corner.

1 - A inceput meciul!

Dacian Varga si Lacina Traore sunt titulari la Kuban Krasnodar. Gigel Bucur este pe banca.

In cazul unei victorii, echipa lui Dan Petrescu va urca pe primul loc in Rusia, cu 20 de puncte. Daca va pierde, Kuban va fi pe sase.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Va candida Marcel Ciolacu la prezidențiale? „După 20 de ani, este cazul să fie un preşedinte mai de stânga. Vedem după 9 iunie”
Liderul PSD Marcel Ciolacu a declarat că va decide dacă va candida sau nu la scrutinul prezidenţial în funcţie de rezultatul alegerilor comasate - locale şi europarlamentare - din 9 iunie....