Denis Alibec s-a dezlănțuit la adresa VAR-ului: ”E bătaie de joc, am făcut și întindere după pauza asta”

Sambata, 12 Noiembrie 2022, ora 20:04
2346 citiri
Denis Alibec

Denis Alibec, jucătorul echipei Farul, a declarat după meciul încheiat la egalitate sâmbătă, cu echipa Chindia, că, în România VAR-ul este o bătaie de joc.

”Un meci foarte greu. Cred că meritam să câştigăm acest meci. Ne pare rău că nu am reuşit. Cât despre VAR, nu înţeleg, e bătaie de joc! Să stai zece minute pentru o fază. Să îţi aduci telefonul din vestiar să te uiţi pe el.... Stai zece minute degeaba, te scoate din ritm. Am făcut şi întindere după pauza asta, am făcut un sprint şi am simţit ceva la coapsă.

Dar aşa e România. Mâine o să fac examen medical şi voi vedea dacă am vreo problemă. Nu o să plec nicăieri de la Farul, am venit la Constanţa, sunt acasă, mă simt bine aici”, a declarat Denis Alibec.

Echipa Chindia Târgovişte a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Farul Constanţa, ajungând la al şaptea meci consecutiv fără înfrângere.

FCSB campioană: Mihai Stoica - Urmează poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu din istoria acestei competiţii
Mihai Stoica a declarat, după ce FCSB a câştigat titlul de campioană, că urmează “poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu” din istoria competiţiei. ”Urmează poate cea mai...
Hagi, decizie categorică în privința noului stadion din Constanța: "Nu vreau asta!"
Noul stadion de la Constanța va avea o capacitate de 18.500 de locuri. De asemenea, clădirea stadionului va integra şi o serie de funcţiuni complementare: săli de antrenament - atletism...