Dinamo a dat 10 goluri într-un meci de pregătire pentru Superliga

Sambata, 24 Iunie 2023, ora 19:58
1687 citiri
Dinamo a dat 10 goluri într-un meci

Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti a surclasat-o pe FC Muscelul Câmpulung Muscel cu scorul de 10-2, sâmbătă, la Snagov, într-un meci de pregătire.

Golurile echipei nou-promovate în Superligă au fost înscrise de Geani Creţu, Neluţ Roşu, Cătălin Ţîră, Alexandru Pop (dublă), Andrei Florescu (hat-trick), Lamine Ghezali şi Alin Şerban, potrivit paginii de Facebook a clubului.

Antrenorul Ovidiu Burcă a început cu Dujmovic - D. Irimia, Giafer, R. Grigore, Amzăr - N. Roşu, A. Irimia, I. Roşu, G. Creţu - Ţîră, Bani.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...