Belarusul a invins Albania

Marti, 12 Octombrie 2010, ora 22:51
1898 citiri

Nationala de fotbal a Belarusului a trecut usor de reprezentativa similara a Albaniei, scor 2-0, intr-un meci contand pentru preliminariile Campionatului European din 2012.

Dupa victoria de senzatie obtinuta pe terenul Frantei, baietii pregatiti de neamtul Bernd Stange au castigat a doua intalnire din Grupa D, anuntandu-si pretentiile la calificare.

Rodionov a deschis scorul in meciul cu Albania inca din minutul 10, iar gazdele au mai ratat alte doua ocazii bune pana la pauza. Golul doi a venitm firesc dupa cursul jocului, in minutul 78, cand Krivtsev a trimis balonul in plasa portii albaneze.

Belarusul castiga cu Albania si acumuleaza 8 puncte in clasamentul Grupei D, cu 6 mai mult decat Romania, care are insa un meci mai putin disputat.

Înghesuială electorală la inaugurarea șantierului Spitalului Regional al Olteniei. Lia Olguța Vasilescu a venit cu o bordură VIDEO
Lucrările la noul Spital Regional al Olteniei au început vineri, 26 aprilie, cu ceremonia ”primei lopeți” la care au participat mai mulți politicieni aflați în febra campaniei electorale....
PSD, după trimiterea lui Clotilde Armand în judecată: ”Nicuşor Dan să aleagă dacă merge cu penalii în campanie”
Social-democraţii consideră că, după trimiterea în judecată a inculpatei Clotilde Armand, candidatul pentru Primăria Generală Nicuşor Dan are obligaţia morală să îşi clarifice...
#Belarus victorie Albania, #Belarus Grupa D, #preliminarii EURO 2012, #grupa Romania preliminarii Euro 2012 , #rezultate