Farul și CFR Cluj s-au încurcat reciproc. Echipa lui Hagi tremură pentru play-off în ultima etapă

Sambata, 02 Martie 2024, ora 22:15
2509 citiri
Farul a remizat cu CFR Cluj

Echipa Farul Constanţa a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea CFR Cluj, în etapa a 29-a din Superligă.

La Ovidiu, în minutul 12, Bîrligea a trimis cu capul, pe poartă, dar direct în braţele lui Buzbuchi. În minutul 23 Rivaldinho şi Louis Munteanu, aflaţi în faţa porţii, nu au reuşit să şuteze şi Răzvan Sava a rezolvat faza. Gazdele au deschis scorul în minutul 65, când Ronaldo Deaconu a înscris după o deviere a lui Louis Munteanu.

Clujenii au egalat în minutul 83, cu un şut superb al lui Ajeti. S-a terminat 1-1 şi CFR rămâne pe locul al treilea în clasament, cu 50 de puncte. Farul este pe loc de play-off, al 5-lea, având 42 de puncte, dar aşteaptă ultima etapă pentru a fi sigură de prezenţa între primele şase echipe ale Superligii.

FARUL: Buzbuchi - Dussaut, K. Boli, M. Popescu (Diogo Queiros 70), Kiki – R. Deaconu (D. Sîrbu 70), Nedelcu, Vînă – N. Grigoryan (Grameni 58), L. Munteanu (Budescu 70), Rivaldinho (I. Cojocaru 58). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

CFR CLUJ: R. Sava - Cr. Manea (Mogoş 76), Boben, Ajeti, Abeid - Muhar, K. Keita, Tachtsidis (Avounou 69) – Fică (R. Filip 77), Bîrligea (P. Michael 69), Otele. ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: M. Popescu 21 / Otele 90+1

Arbitri: George Găman – George Neacşu, Ciprian Danşa – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Ionuţ Coza – Valentin Avram

Observator: Cristian Nica

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...