Două goluri și un jucător eliminat în meciul dintre Botoșani și Sepsi: cum s-a terminat disputa

Luni, 20 Februarie 2023, ora 19:27
2002 citiri
Flavius Stoican, antrenor FC Botosani

Formaţia FC Botoşani a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a XXVI-a din Superligă.

Pentru FC Botoşani a marcat Patache, în minutul 45, în timp ce pentru Sepsi a punctat Matei, în minutul 30.

Cu 38 de puncte, Sepsi e pe locul 6, loc de play-off, urmată de Petrolul (33) și Botoșani (31). Dacă trece de Voluntari, și FCU Craiova poate ajunge la 33 de puncte.

FC Botoşani: Pap - Patache, Şeroni (Zabou '31), Mutombo, Ţigănaşu - Dican, Sadiku, Ivanov, Dragu (Golofca '61), Mailat (Roman I '82) - Roman ll (Pinson '82). Antrenor: Flavius Stoican

Sepsi: Began - Bălaşa, Ciobotariu, Tamaş, Ispas (Dumitrescu '46) - Aganovic, Păun, Matei (Tudorie '61), Junior (Ninaj '90+6)- Safranko, Rondon (Papa '60). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Dragu '57, Sadiku '58 / Păun '9, '54, Began '90+7

Cartonaş roşu: Păun '54

Arbitri: Cătălin Popa – Mircea Mihail Grigoriu, Marius Cristian Marchidanu – Andrei Antonie

Arbitri VAR: Horia Gabriel Mladinovici, Ionel Valentin Dumitru

Observatori: Liviu Ciubotariu, Marcel Vasile.

Cine e fotbalistul de la FCSB care l-a înfuriat pe Gigi Becali după egalul cu Sepsi
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat