Arsenal zdrobeste FC Porto si se califica in sferturile Ligii Campionilor

Marti, 09 Martie 2010, ora 23:45
1240 citiri

Arsenal Londra s-a calificat in stil mare in sferturile Ligii Campionilor, obtinand o victorie cu 5-0 in mansa secunda a optimilor competitiei.

Dupa 1-2 in Portugalia, elevii lui Arsenel Wenger aveau nevoie de o victorie la doua goluri pentru a-si asigura calificarea in optimi.

Desi se anunta o partida stransa, Bendtner a intors rapid scorul in favoarea englezilor, marcand in minutele 10 si 25. In repriza secunda, tunarii au punctat de doua ori, prin Nasri (63') si Eboue (66') pentru a transa definitiv soarta calificarii.

Ultimul minut de joc a adus si cel de-al cincilea gol al gazdelor, Bendtner inscriind pentru a treia oara dintr-o lovitura de la 11 metri.

Arsenal Londra se califica in sferturile Ligii Campionilor, depasind formatia FC Porto cu scorul general de 6-2.

C.F.

Firea nu mai vrea sa audă de scandalul azilelor groazei: "Nu am de ce să plătesc eu ceva ce nu am greşit"
Gabriela Firea, candidatul PSD pentru Primăria Generală a Capitalei, reafirmă că nu are nicio vină în scandalul azilurilor, care a devenit anchetă penală. „Nu am de ce să plătesc eu...
Tribunalul a decis. Eugen Tomac, președintele PMP: ”Spre disperarea celor care timp de doi ani au încercat să distrugă partidul”
Tribunalul Bucureşti a decis înscrierea lui Eugen Tomac în Registrul partidelor politice ca preşedinte al PMP. ”Spre disperarea celor care timp de doi ani au încercat să distrugă PMP,...
#Arsenal Londra, #fc porto, #optimi Liga Campionilor, #Rezultate Liga Campionilor , #stiri FC Porto