Paul Codrea s-a accidentat in meciul cu Fiorentina

Duminica, 09 Martie 2008, ora 18:04
1349 citiri

O noua accidentare din pacate pentru romanii care joaca in Serie A, de aceasta data jucatorul Sienei, Paul Codrea s-a lovit la genunchi in primele minute ale meciului de acasa cu Fiorentina, scor 1-0 in etapa a 27-a.

Codrea, titular la Siena, s-a resimtit dupa un contact in minutul 5 cu Gobbi. Codrea nu a mai continuat jocul fiind schimbat in minutul 7 cu Galloppa. Victoria pentru Siena a fost adusa de Maccarone cu un gol marcat in minutul 80, reusita urmata de un cartonas rosu, pentru cumul de cartonase galbene pentru jucatorul gazdelor.

Radu Stefan a jucat pe toata durata partidei pentru Lazio, in victoria de acasa 2-0 cu Livorno. Pentru Lazio au inscris Rocchi in minutul 15 si Pandev in minutul 25, pentru o victorie care le aduce trei puncte importante in clasament. Fostul dinamovist a avut multe urcari in atacul lazial, insa nu a reusit sa inscrie.

Alte rezultate in Serie A, in etapa a 27-a, consemnate duminica: Catania - Cagliari 2-1, Empoli - AC Milan 1-3, Napoli - AS Roma 0-2, Parma - Sampdoria 1-2 si Torino - Atalanta 1-0.

Echipa care a retrogradat din Serie A fără să câștige vreun meci în 2024. Un român face parte din lot
Salernitana, "lanterna roşie" a campionatului italian de fotbal, la care joacă şi mijlocaşul român Andres Sfaiţ, a retrogradat oficial, vineri, după înfrângerea cu 3-0 pe terenul unei alte...
Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...