FRF a stabilit programul complet din Liga 2: Rapid, Petrolul, U Cluj si Farul, echipele de traditie care vor lua startul in noul sezon

Miercuri, 17 Iulie 2019, ora 13:46
3527 citiri
FRF a stabilit programul complet din Liga 2: Rapid, Petrolul, U Cluj si Farul, echipele de traditie care vor lua startul in noul sezon

Federatia Romana de Fotbal a stabilit, miercuri, programul complet al sezonului 2019/2020 din Liga 2.

Noul sezon va incepe pe3 august si se va incheia pe 30 mai 2020. In 2019 se vor disputa si primele 2 etape din retur,pana pe 7 decembrie.

Iata cum arata programul viitorului sezon din Liga 2:

Etapa 1 - 03 august 2019

Rapid Bucuresti - SSC Farul Constanta

Concordia Chiajna - Daco-Getica Bucuresti

Turris-Oltul Turnu Magurele - Pandurii Targu Jiu

ASU Politehnica Timisoara - CS Mioveni

CSM Resita - Universitatea Cluj

Luceafarul Oradea - Sportul Snagov

FC Arges - Ripensia Timisoara

SCM Gloria Buzau - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Metaloglobus Bucuresti - Petrolul Ploiesti

UTA Arad - Dunarea Calarasi

Etapa 2 - 10 august 2019

SSC Farul Constanta - Dunarea Calarasi

Petrolul Ploiesti - UTA Arad

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus Bucuresti

Ripensia Timisoara - SCM Gloria Buzau

Sportul Snagov - FC Arges

Universitatea Cluj - Luceafarul Oradea

CS Mioveni - CSM Resita

Pandurii Targu Jiu - ASU Politehnica Timisoara

Daco-Getica Bucuresti - Turris-Oltul Turnu Magurele

Rapid Bucuresti - Concordia Chiajna

Etapa a 3-a - 17 august 2019

Concordia Chiajna - SSC Farul Constanta

Turris-Oltul Turnu Magurele - Rapid Bucuresti

ASU Politehnica Timisoara - Daco-Getica Bucuresti

CSM Resita - Pandurii Targu Jiu

Luceafarul Oradea - CS Mioveni

FC Arges - Universitatea Cluj

SCM Gloria Buzau - Sportul Snagov

Metaloglobus Bucuresti - Ripensia Timisoara

UTA Arad - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Dunarea Calarasi - Petrolul Ploiesti

Etapa a 4-a - 24 august 2019

SSC Farul Constanta - Petrolul Ploiesti

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunarea Calarasi

Ripensia Timisoara - UTA Arad

Sportul Snagov - Metaloglobus Bucuresti

Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzau

CS Mioveni - FC Arges

Pandurii Targu Jiu - Luceafarul Oradea

Daco-Getica Bucuresti - CSM Resita

Rapid Bucuresti - ASU Politehnica Timisoara

Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Magurele

Etapa a 5-a - 31 august 2019

Turris-Oltul Turnu Magurele-SSC Farul Constanta

ASU Politehnica Timisoara-Concordia Chiajna

CSM Resita-Rapid Bucuresti

Luceafarul Oradea-Daco-Getica Bucuresti

FC Arges-Pandurii Targu Jiu

SCM Gloria Buzau-CS Mioveni

Metaloglobus Bucuresti-Universitatea Cluj

UTA Arad-Sportul Snagov

Dunarea Calarasi-Ripensia Timisoara

Petrolul Ploiesti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019

SSC Farul Constanta-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Ripensia Timisoara-Petrolul Ploiesti

Sportul Snagov-Dunarea Calarasi

Universitatea Cluj-UTA Arad

CS Mioveni-Metaloglobus Bucuresti

Pandurii Targu Jiu-SCM Gloria Buzau

Daco-Getica Bucuresti-FC Arges

Rapid Bucuresti-Luceafarul Oradea

Concordia Chiajna-CSM Resita

Turris-Oltul Turnu Magurele-ASU Politehnica Timisoara

Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019

ASU Politehnica Timisoara-SSC Farul Constanta

CSM Resita-Turris-Oltul Turnu Magurele

Luceafarul Oradea-Concordia Chiajna

FC Arges-Rapid Bucuresti

SCM Gloria Buzau-Daco-Getica Bucuresti

Metaloglobus Bucuresti-Pandurii Targu Jiu

UTA Arad-CS Mioveni

Dunarea Calarasi-Universitatea Cluj

Petrolul Ploiesti-Sportul Snagov

FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Ripensia Timisoara

Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019

SSC Farul Constanta-Ripensia Timisoara

Sportul Snagov-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Universitatea Cluj-Petrolul Ploiesti

CS Mioveni-Dunarea Calarasi

Pandurii Targu Jiu-UTA Arad

Daco-Getica Bucuresti-Metaloglobus Bucuresti

Rapid Bucuresti-SCM Gloria Buzau

Concordia Chiajna-FC Arges

Turris-Oltul Turnu Magurele-Luceafarul Oradea

ASU Politehnica Timisoara-CSM Resita

Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019

CSM Resita-SSC Farul Constanta

Luceafarul Oradea-ASU Politehnica Timisoara

FC Arges-Turris-Oltul Turnu Magurele

SCM Gloria Buzau-Concordia Chiajna

Metaloglobus Bucuresti-Rapid Bucuresti

UTA Arad-Daco-Getica Bucuresti

Dunarea Calarasi-Pandurii Targu Jiu

Petrolul Ploiesti-CS Mioveni

FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Universitatea Cluj

Ripensia Timisoara-Sportul Snagov

Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019

SSC Farul Constanta-Sportul Snagov

Universitatea Cluj-Ripensia Timisoara

CS Mioveni-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Pandurii Targu Jiu-Petrolul Ploiesti

Daco-Getica Bucuresti-Dunarea Calarasi

Rapid Bucuresti-UTA Arad

Concordia Chiajna-Metaloglobus Bucuresti

Turris-Oltul Turnu Magurele-SCM Gloria Buzau

ASU Politehnica Timisoara-FC Arges

CSM Resita-Luceafarul Oradea

Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019

Luceafarul Oradea-SSC Farul Constanta

FC Arges-CSM Resita

SCM Gloria Buzau-ASU Politehnica Timisoara

Metaloglobus Bucuresti-Turris-Oltul Turnu Magurele

UTA Arad-Concordia Chiajna

Dunarea Calarasi-Rapid Bucuresti

Petrolul Ploiesti-Daco-Getica Bucuresti

FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Pandurii Targu Jiu

Ripensia Timisoara-CS Mioveni

Sportul Snagov-Universitatea Cluj

Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019 (intermediara)

SSC Farul Constanta-Universitatea Cluj

CS Mioveni-Sportul Snagov

Pandurii Targu Jiu-Ripensia Timisoara

Daco-Getica Bucuresti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Rapid Bucuresti-Petrolul Ploiesti

Concordia Chiajna-Dunarea Calarasi

Turris-Oltul Turnu Magurele-UTA Arad

ASU Politehnica Timisoara-Metaloglobus Bucuresti

CSM Resita-SCM Gloria Buzau

Luceafarul Oradea-FC Arges

Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019

FC Arges-SSC Farul Constanta

SCM Gloria Buzau-Luceafarul Oradea

Metaloglobus Bucuresti-CSM Resita

UTA Arad-ASU Politehnica Timisoara

Dunarea Calarasi-Turris-Oltul Turnu Magurele

Petrolul Ploiesti-Concordia Chiajna

FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Rapid Bucuresti

Ripensia Timisoara-Daco-Getica Bucuresti

Sportul Snagov-Pandurii Targu Jiu

Universitatea Cluj-CS Mioveni

Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019

SSC Farul Constanta-CS Mioveni

Pandurii Targu Jiu-Universitatea Cluj

Daco-Getica Bucuresti-Sportul Snagov

Rapid Bucuresti-Ripensia Timisoara

Concordia Chiajna-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Turris-Oltul Turnu Magurele-Petrolul Ploiesti

ASU Politehnica Timisoara-Dunarea Calarasi

CSM Resita-UTA Arad

Luceafarul Oradea-Metaloglobus Bucuresti

FC Arges-SCM Gloria Buzau

Etapa a 15-a - 2 noiembrie 2019

SCM Gloria Buzau-SSC Farul Constanta

Metaloglobus Bucuresti-FC Arges

UTA Arad-Luceafarul Oradea

Dunarea Calarasi-CSM Resita

Petrolul Ploiesti-ASU Politehnica Timisoara

FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Turris-Oltul Turnu Magurele

Ripensia Timisoara-Concordia Chiajna

Sportul Snagov-Rapid Bucuresti

Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucuresti

CS Mioveni-Pandurii Targu Jiu

Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta-Pandurii Targu Jiu

Daco-Getica Bucuresti-CS Mioveni

Rapid Bucuresti-Universitatea Cluj

Concordia Chiajna-Sportul Snagov

Turris-Oltul Turnu Magurele-Ripensia Timisoara

ASU Politehnica Timisoara-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

CSM Resita-Petrolul Ploiesti

Luceafarul Oradea-Dunarea Calarasi

FC Arges-UTA Arad

SCM Gloria Buzau-Metaloglobus Bucuresti

Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019 (intermediara)

Metaloglobus Bucuresti-SSC Farul Constanta

UTA Arad-SCM Gloria Buzau

Dunarea Calarasi-FC Arges

Petrolul Ploiesti-Luceafarul Oradea

FK Csikszereda Miercurea Ciuc-CSM Resita

Ripensia Timisoara-ASU Politehnica Timisoara

Sportul Snagov-Turris-Oltul Turnu Magurele

Universitatea Cluj-Concordia Chiajna

CS Mioveni-Rapid Bucuresti

Pandurii Targu Jiu-Daco-Getica Bucuresti

Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta-Daco-Getica Bucuresti

Rapid Bucuresti-Pandurii Targu Jiu

Concordia Chiajna-CS Mioveni

Turris-Oltul Turnu Magurele-Universitatea Cluj

ASU Politehnica Timisoara-Sportul Snagov

CSM Resita-Ripensia Timisoara

Luceafarul Oradea-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

FC Arges-Petrolul Ploiesti

SCM Gloria Buzau-Dunarea Calarasi

Metaloglobus Bucuresti-UTA Arad

Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019

UTA Arad-SSC Farul Constanta

Dunarea Calarasi-Metaloglobus Bucuresti

Petrolul Ploiesti-SCM Gloria Buzau

FK Csikszereda Miercurea Ciuc-FC Arges

Ripensia Timisoara-Luceafarul Oradea

Sportul Snagov-CSM Resita

Universitatea Cluj-ASU Politehnica Timisoara

CS Mioveni-Turris-Oltul Turnu Magurele

Pandurii Targu Jiu-Concordia Chiajna

Daco-Getica Bucuresti-Rapid Bucuresti

Datele etapelor din retur

Etapa a 20-a - 30 noiembrie 2019

Etapa a 21-a - 07 decembrie 2019

Etapa a 22-a - 22 februarie 2020

Etapa a 23-a - 29 februarie 2020

Etapa a 24-a - 07 martie 2020

Etapa a 25-a - 14 martie 2020

Etapa a 26-a - 21 martie 2020

Etapa a 27-a - 29 martie 2020

Etapa a 28-a - 04 aprilie 2020

Etapa a 29-a - 08 aprilie 2020 (intermediara)

Etapa a 30-a - 11 aprilie 2020

Etapa a 31-a - 17 aprilie 2020

Etapa a 32-a - 25 aprilie 2020

Etapa a 33-a - 02 mai 2020

Etapa a 34-a - 09 mai 2020

Etapa a 35-a - 13 mai 2020 (intermediara)

Etapa a 36-a - 16 mai 2020

Etapa a 37-a - 23 mai 2020

Etapa a 38-a - 30 mai 2020

Citeste si:
Ministrul Fondurilor Europene, după anunțul PSD privind renegocierea PNRR: ”Nu există niciun fel de discuţie”
Ministrul Fondurilor Europene, după anunțul PSD privind renegocierea PNRR: ”Nu există niciun fel de discuţie”
Ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Dan Vîlceanu, a declarat joi, 27 ianuarie, că țara noastră este la zi în privința obiectivelor asumate în Planului Naţional de Redresare...
Reacția ministrului de Interne după ce a primit facturi de 1.700 de lei la energie și gaze: ”Speranţele de a beneficia de o compensare sunt zero”
Reacția ministrului de Interne după ce a primit facturi de 1.700 de lei la energie și gaze: ”Speranţele de a beneficia de o compensare sunt zero”
Ministrul de Interne, Lucian Bode, a declarat joi, 27 ianuarie, că ”s-a uitat cu îngrijorare” pe facturile la energie pe care le-a primit pentru luna decembrie, valoarea acestora fiind de...
Comentarii