Chiricheș, victorios pe terenul lui Juventus! Oaspeții au dat lovitura la ultima fază

Miercuri, 27 Octombrie 2021, ora 22:02
2629 citiri
Antrenorului lui Sassuolo, Alessio Dionisi, nu i-a venit să creadă

Pentru prima dată în istoria echipei, Sassuolo a reușit să câștige pe terenul lui Juventus!

Sassulo a deschis scorul prin Frattesi în minutul 44. McKennie a egalat în minutul 76.

Golul victoriei a fost marcat pe contraatac, la ultima fază a partidei, de Lopez: 2-1 pentru Sassuolo!

Barcelona, din rău în mai rău! Penalty ratat și eșec pe terenul micuței Rayo Vallecano!

La oaspeți, Vlad Chiricheș a intrat pe teren în minutul 86.

Într-un alt meci din Serie A, cu Radu Dragușin titular, Sampdoria a pierdut cu 3-1 partida de acasă cu Atalanta.

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...